Żel, guma czy lakier do włosów? Podkreśl efekt „sunkiss” dzięki odpowiednim kosmetykom!

Żel, guma czy lakier do włosów? Podkreśl efekt „sunkiss” dzięki odpowiednim kosmetykom!
Tamara Bellis z Unsplash

Te trzy kosmetyki do stylizacji potrafią z niejednej niewyraźnej fryzury stworzyć prawdziwy majstersztyk! Każdy z nich posiada inne właściwości, ale także wady i zalety, które sprawiają, że jest mniej lub bardziej popularny wśród użytkowniczek. Jeśli zależy Ci na utrwaleniu fryzury „muśniętej słońcem”, aby pięknie się układała i zyskała dodatkowe rozświetlenie, to każdy z tych produktów będzie dla Ciebie idealny. Przyjrzyj się bliżej naszej analizie i wybierz najlepszy dla siebie kosmetyk.

Czym jest efekt sunkiss?

Efekt sunkiss sprawia, że włosy wyglądają jakby były muśnięte słońcem. Są to tzw. “pocałunki słońca”, dzięki którym fryzura natychmiast nabiera światła i wydaje się, że jest wielowymiarowa. Efekt ten szczególnie łatwo uzyskać latem, jeśli włosy wykazują naturalną skłonność do jaśnienia pod wpływem promieni słońca. Firma L’Oréal Paris opracowała specjalny żel do włosów, dzięki któremu stopniowo można uzyskać efekt kosmyków muśniętych słońcem. Jest to formuła opracowana na bazie suchego olejku. Po kilku zastosowaniach otrzymasz pięknie rozświetlone włosy.

Żel do włosów

Wielu z nas żel do włosów przywołuje niezbyt pozytywne skojarzenia z błyszczącymi fryzurami z dyskotek lat 90. Wszystko jednak zależy od jego prawidłowego użycia w odpowiedniej ilości. Żel bardzo skutecznie utrwala fryzurę, ale niekiedy powoduje, że może ona wglądać na nieco przeciążoną i na sztywną. Ponadto niemal zawsze sprawia, że włosy się delikatnie błyszczą, dlatego naprawdę trzeba uważać przy jego nakładaniu, aby nie osiągnąć przerysowanego efektu. Zbyt duża ilość nałożonego żelu skutkuje widokiem w postaci ociężałych i jakby „przetłuszczonych” włosów, które przypominają zmoczone kosmyki. Żel zazwyczaj stosowany jest przy krótkich włosach, dlatego nakładaj go na końcówki fryzury, a także na rozświetlone włosy w stylu sunkiss znajdujące się najbliżej twarzy.

Zalety. W przypadku długich włosów żel bardzo dobrze sprawdza się jako kosmetyk „wyciągający” włosy i nadający im jeszcze gładszą powierzchnię, która przypomina taflę lustra. Ponadto zaakcentuje warstwowe cięcie i cieniowanie. W przypadku krótszych kosmyków żel do włosów sprawi, że zyskają one na objętości, a zdecydowane cięcie będzie bardziej widoczne. Przez większość fryzjerów żel polecany jest przy stylizacji krótkich włosów.

Guma do włosów

Guma do włosów jest zdecydowanie bardziej plastyczna niż żel i włosy układane przy jej pomocy nie wyglądają tak sztywno. Dlatego korzysta z niej większość pań o falistych i kręconych kosmykach. Gumę korzystniej jest nakładać jedynie na same końcówki włosów lub pasemka znajdujące się bezpośrednio przy twarzy.

Zalety. Przy pomocy gumy zdecydowanie łatwiej modelować włosy, a ponadto nie narażamy się przy tym na efekt obciążenia podobny do tego po użyciu żelu. Włosy po zastosowaniu gumy są bardziej naturalne, dlatego to jeden z najbardziej polecanych produktów do stylizacji w przypadku włosów rozświetlonych przy pomocy „pocałunków słońca”.

Lakier do włosów

Z lakierem do włosów należy być bardzo ostrożnym, gdyż w zbyt dużej ilości powoduje sklejenie się włosów, a także ich obciążenie. Na lakier powinny szczególnie uważać kobiety posiadające krótkie włosy, gdyż sklejone przy jego pomocy kosmyki mogą wyglądać na bardzo rzadkie. Ponadto lakier częściej nadaje się jedynie do utrwalenia już powstałej fryzury, a nie do jej ułożenia. Zdarza się, że pod wpływem lakieru włosy szarzeją, dlatego nie jest to zbyt trafiony produkt do utrwalania świetlistych „sunkisses”.

Zalety. Lakier do włosów nie wymaga precyzyjnego nakładania, ponieważ wystarczy jedynie rozpylić kosmetyk bezpośrednio na wybrane miejsca. Lakiery do włosów posiadają zazwyczaj bardzo silne właściwości utrwalające. Należy nim spryskać włosy z bezpiecznej odległości – około 30 centymetrów.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: