Maseczki na włosy

Pielęgnacja włosów, tak jak każdy rodzaj zabiegów mających zapewnić nam zdrowie i urodę, wymaga kompleksowych działań. Nie wystarcza stosowanie szamponu oraz odżywki, zwłaszcza, jeśli jesteśmy właścicielkami włosów „z problemami”, a więc przetłuszczających się bądź łamliwych, albo wymagających szczególnego traktowania – po farbowaniu czy trwałej ondulacji. Na szczęście w kosmetyce możemy wyszczególnić wiele sposobów dbania o kosmyki, za pomocą płukanek, ziołowych odżywek czy maseczek. Te ostatnie cieszą się popularnością już od lat.

Samodzielnie przyrządzone maseczki.

Stosowane są zarówno te samodzielnie wykonane (w oparciu o receptury rodem z babcinego kajeciku), jak i kupione w drogeriach czy sklepach z towarami ekologicznymi. Nakładając maski różnego rodzaju warto nakładać zgodnie z procedurą. Przede wszystkim – na dokładnie umyte (ze wszystkich środków pielęgnacyjnych czy brudu) włosy, których łuski są rozwarte (łatwiej będzie im przyjąć składniki odżywcze). Nakładanie maski powinno być równomierne – warto rozczesać włosy grzebieniem z szerokimi zębami, by kosmetyk dotarł wszędzie. Po aplikacji warto owinąć głowę ręcznikiem lub folią spożywczą. Co istotne – maski nie należy stosować zbyt często. Może wtedy zbyt silnie obciążać włosy.

Odpowiedni dobór maseczki.

Ważne również, żeby wybierać takie maseczki, które będą dostosowane do potrzeb naszych włosów. Na przykład do włosów zniszczonych, ze skłonnością do wypadania czy łamania się dobrze jest wybierać preparaty intensywnie regenerujące (z keratyną, skrzypem, ekstraktem z pokrzywy, ceramidami etc.). Natomiast przy farbowanych kosmykach warto zdecydować się na maski podkreślające kolor, wygładzające powierzchnię włosa i domykające jego łuski (by kolor się nie wypłukiwał). Przy włosach przetłuszczających się zalecane są natomiast preparaty, które będą wpływały nie tylko na kondycję włosa, ale i regulowały pracę gruczołów łojowych oraz wydzielanie sebum (np. z ekstraktami ziołowymi). Z kolei włosom przesuszonym przyda się silne nawilżenie, olejkami roślinnymi czy proteinami.

TAGI: Zbiegi zapewniające zdrowie i urodę, nakładanie umiejętne maseczki,włosy zniszczone, skłonności do wypadania, kondycja włosów.

PODZIEL SIĘ: