Pielęgnacja włosów kręconych

Lśniące, opadające na ramiona loki, okalające twarz fale…A z drugiej strony – plątanina „kłaków” po myciu, niesforność, trudności w układaniu…Kręcone włosy mogą budzić skrajne emocje. Ich właścicielki często nie doceniają naturalnego piękna takiej struktury włosów, i sięgają po ułatwienie w postaci prostownicy. Tymczasem loki odpowiednio pielęgnowane mogą być wspaniałą ozdobą. Na szczęście współcześnie mamy dostęp do wielu preparatów przeznaczonych właśnie do takich włosów. Zamiast prostować – można podkreślać naturalny skręt, np. przy pomocy specjalnej odżywki czy mgiełki.

Niezbędne kosmetyki.

Niestety – prawdą jest ,że pielęgnacja włosów kręconych nie należy do najłatwiejszych. Pasma takie mają bowiem większe tendendcje do przesuszenia i porowatej struktury, przez co trudniej nadać im blask oraz nawilżyć je. Dlatego też warto sięgać po kosmetyki, które te specyficzne cechy struktury włosa uwzględniają. Ważne, aby zawsze po użyciu szamponu nakładać także odżywkę – w przeciwnym razie rozczesanie włosów może być problemem (i to bolesnym). Regenerujące balsamy, kremy czy maski mają natomiast za zadanie nie tylko nawilżyć, ale również odbudować strukturę włosa. Pomocne może być również odżywienie „od wewnątrz” – poprzez dostarczanie organizmowi witamin, mikroelementów (zarówno w pożywieniu jak i specjalnych suplementach, dostępnych zarówno w aptekach jak i drogeriach).

Odpowiednie nabłyszczacze.

Kręcone włosy często są nadmiernie obciążane produktami do stylizacji – warto ograniczyć ilość stosowanych w tym celu kosmetyków. Istotne również, by aplikacja była dostosowana do specyficznych potrzeb loków – od nasady aż po końce, z jednoczesnym delikatnym ugniataniem. Jeśli chodzi o zapewnienie kosmykom tak pożądanego blasku – efekt ów można uzyskać dzięki nabłyszczaczom (w postaci wosku, jedwabiu czy mgiełki). Dodatkowo przy lokach należy pamiętać o ochronie przed promieniowaniem UV. Porowatość kosmyków, ich niskie nawilżenie czyni je bowiem bardziej podatnymi na uszkodzenia w wyniku działania promieni słonecznych.
TAGI: Kręcone włosy, odpowiednia pielęgnacja, produkty do stylizacji włosów,nabłyszczacze, ochrona przed promieniowaniem UV.

PODZIEL SIĘ: