Zapobieganie wypadaniu włosów

Nadmierne wypadanie włosów może pojawić się znienacka. Jest oczywiście związane zarówno z upływem czasu, porami roku a także naszym sposobem życia, ogólnym stanem zdrowia etc. Na szczęście wypadaniu włosów można zapobiegać. Działania powinny być ukierunkowane zarówno na pielęgnacje, jak i odżywianie organizmu od wewnątrz. Jeśli chodzi o dietę, warto skupić się na odpowiednim nawodnieniu organizmu, a także dostarczeniu mu niezbędnych mikroelementów i witamin.

Prawidłowy jadłospis.

Do jadłospisu warto włączyć przede wszystkim warzywa i owoce, bogate w witaminy i antyoksydanty (jak brokuły, pomidory, cytrusy, jabłka, truskawki i inne sezonowe produkty), a także chudy nabiał (doskonałe źródło wapnia), drób (bogaty w cynk, bardzo pomocny w pielęgnacji włosów), oraz ryby i oliwę (jako źródło kwasów tłuszczowych omega-3). Natomiast w zimie, kiedy sezonowych pokarmów brakuje, warto wspomagać się suplementami. Można je nabyć zarówno w aptekach, sklepach zielarskich jak i kosmetycznych. By wzmocnić włosy i zapobiegać ich wypadaniu dobrze jest zainwestować również w specjalistyczne kosmetyki, do nabycia w aptekach. Sięgnięcie po pomysły rodem z „apteczki babuni” również mogą okazać się pomocne, a przede wszystkim korzystne pod względem ekonomicznym.

Kondycja skóry głowy.

Aby nie dopuścić do wypadania włosów szczególnie istotne jest zadbanie o kondycję skóry głowy. Warto pamiętać, że często problemy związane z nadmierną utratą włosów wynikają z chorób skórnych. Dbałość o higienę oraz zdrowie skóry głowy przynosi więc podwójne korzyści. Chcąc zadbać o kondycję włosa w domu można zdecydować się na płukanki przygotowywane z ziół czy maski z naturalnych składników, jak jajka, oliwa z oliwek, olej rycynowy czy czarna rzepa.

TAGI: Nadmierne wypadanie włosów, dostarczanie witamin i mikroelementów, sklepy zielarskie, apteki, kondycja skóry głowy.

PODZIEL SIĘ: