Rozdwajające końcówki włosów spędzają Ci sen z powiek? Postaw na szybką regenerację

pielegnacja-wlosow

Zdrowe i piękne włosy to marzenie każdej kobiety, jednak nie każdą z nas natura obdarzyła, aż tak łaskawie i stan naszych włosów często spędza nam sen z powiek. Szczególnie trudne do powstrzymania są wszelkie uszkodzenia mechaniczne związane z uszkodzeniem włosa w postaci porowatości ich struktury lub rozdwajających się końcówek. Nie tylko wyglądają one nieestetycznie, ale są wrogiem również Pań chcących zapuszczać włosy, gdyż wzrost chorego włosa, nie tylko nie doda im długości, a finalnie uszkodzone włosy i tak trzeba będzie obciąć, przez co nasze starania pójdą na nic. Dlatego warto wybrać kosmetyki odbudowujące, które pozwolą wzmocnić nam rozdwojone końcówki.

Przyczyny rozdwajania się końcówek

Przyczyn rozdwajania się włosów jest bardzo wiele, począwszy od zabiegów przyczyniających się do wysuszania włosów, po uszkodzenia mechaniczne, aż do nieprawidłowej diety. Wśród najczęściej występujących znajdują się:

  • promieniowanie słoneczne i działanie promieni UV, które wybitnie doprowadzają do niszczenia struktury włosa i otwierania się łusek, powodującego ich osłabienie,
  • silny wiatr, ocieranie włosów o elementy garderoby lub poduszkę w trakcie snu,
  • chlorowana woda i sól w wodzie morskiej,
  • nieumiejętne stosowanie urządzeń do stylizacji włosów w tym suszarki, prostownicy i lokówki,
  • stosowanie kosmetyków takich jak: lakier do włosów, żel, wszelkie maski stylizacyjne i pianki,
  • szarpanie włosów podczas szczotkowania i osuszania ich przy pomocy ręcznika,
  • brak witamin, w tym nienasyconych kwasów tłuszczowych.

W jaki sposób przeciwdziałać rozdwajaniu się końcówek włosów?

Wizyta w salonie fryzjerskim – wiele kobiet przekonuje, że jedynym skutecznym rozwiązaniem w przypadku problemu z rozdwajającymi się końcówkami jest wizyta u fryzjera. Oczywiście podcięcie pozwoli włosom odzyskać zdrowie, jednak stracimy wtedy ich cenną długość. Dlatego lepiej zapobiegać takiej bolesnej dla wielu z nas procedurze, dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków zapobiegających rozdwajaniu. Na rynku panuje naprawdę szeroki wybór, który pozwoli nam skutecznie zabezpieczyć się przed niszczeniem się końcówek.

Szampon – najlepszy będzie delikatnie myjący szampon z zawartością protein. Dobrze w tym przypadku sprawdzi się szampon Elseve Total Repair Extreme zawierający ceramidy, które przyczyniają się do odbudowy i zabezpieczenia włosa przed rozdwojeniem, wnikając w jego strukturę i skutecznie wypełniając powstałe ubytki. Ważne jest, aby myć włosy szamponem dostosowanym do rodzaju naszych włosów, nie powodując ich dodatkowego wysuszenia. Myjąc włosy starajmy się wykonywać ruchy delikatne bardziej skupiające się na masażu skóry głowy, niż na gwałtownych szarpnięciach.

Odżywka – kolejnym elementem jest zastosowanie po każdym myciu odżywek uzupełniających odbudowujące działanie szamponu. W ten sposób zadziała odżywka Elseve Total Repair Extreme. Jeśli nie mamy problemu z przetłuszczaniem się włosów, można wybrać nieobciążającą odżywkę bez spłukiwania, która dłużej pozostanie na naszych włosach, jeśli jednak borykamy się z problemem małej objętości włosów i przetłuszczaniem się lepiej postawić na odżywki ze spłukiwaniem.

Serum – serum cechuje się dużym doładowaniem składników odżywczych i zazwyczaj polecane jest do użytku w miejscu, w którym występuje problem. Niewątpliwą zaletą jest niemal natychmiastowe działanie. Jego formuła szybko pozwala „postawić na nogi” uszkodzone fragmenty włosów. To ratunek do osób, które stosowały już wcześniej kosmetyki pielęgnacyjne i jak do tej pory nie uzyskały zadowalającego efektu. Wybierając serum warto zastanowić się, jakich efektów oczekujemy i dobrać je do obecnego problemu z włosami, z którym się borykamy. Odpowiednio dobrane serum będzie w stanie przywrócić nam piękne, zdrowe i zregenerowane włosy.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: