Oliwa z oliwek doskonała na włosy

hair

Zdrowe, zadbane włosy są jednym z najbardziej powszechnych atrybutów kobiecości. Jak o nie dbać nie inwestując wielu środków?

Pielęgnacja włosów nie musi kosztować wiele

Sklepowe oraz drogeryjne półki wprost uginają się pod ciężarem produktów oferowanych do pielęgnacji oraz kosmetyki włosów. Stojąc przed wyborem odpowiedniego dla siebie szamponu czy balsamu do włosów mamy niełatwy orzech do zgryzienia, jako że każda firma opracowała jedyną w swoim rodzaju, najdoskonalszą formułę, dzięki której nasze włosy zachowają blask i mocne cebulki. Czy rzeczywiście musimy wydawać wysokie kwoty pieniędzy na nowy szampon lub odżywkę, aby nasze włosy zachowały piękno? Istnieją sposoby pielęgnacji włosów, które są znacznie tańsze, sprawdzone, a przede wszystkim naturalne.

Naturalne olejowanie doda blasku oraz wzmocni twoje włosy

Jednym z naturalnych i sprawdzonych sposobów na piękne, zdrowe włosy jest tak zwane olejowanie. Do wykonania tego prostego zabiegu używa się oliwy z oliwek (tej samej, której używamy w kuchni). Na jedno postępowanie używamy zaledwie kilku łyżek stołowych oliwy, w związku z czym olejowanie włosów oliwą z oliwek należy do jednych z najtańszych i najbardziej efektywnych sposobów wzmacniania i pielęgnacji włosów.

Jak nakładać oliwę z oliwek na włosy?

oliwa

Zabieg nakładania oliwy z oliwek na włosy jest prosty i nie wymaga angażowania do pomocy więcej osób. Aby skutecznie wykonać olejowanie włosów wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość oliwy (w zależności od długości oraz gęstości włosów będzie to od 2 do 6 łyżek stołowych). Następnie wcieramy oliwę we włosy poczynając od nasady (mniejsza ilość), aż po końcówki (większa ilość intensywnie wcieranej oliwy). Po nałożeniu oliwy nakładamy na głowę czepek fryzjerski (sprawdzi się również zwykła jednorazówka) na około pół godziny. Następnym ważnym krokiem jest umycie włosów, które przebiega w dwóch krokach. Po pierwsze wcieramy szampon w niezmoczoną skórę głowy. Po kilkuminutowym masażu spłukujemy głowę i myjemy ją jeszcze raz w tradycyjny sposób. Wykonywanie olejowania oliwą z oliwek raz w tygodniu daje gwarancję zdrowych, pięknie wyglądających włosów.

Autor: Natalia Wieteska

PODZIEL SIĘ: