Pianka czy krem do koloryzacji włosów

Współcześnie mamy dużo większy wybór środków do koloryzacji włosów niż w latach poprzednich. Preparaty cechuje nie tylko różna trwałość (od zmywalnych do niezmywalnych), ale i konsystencja. Coraz popularniejsza staje się samodzielne farbowanie przy użyciu kremu koloryzującego bądź pianki. Producenci wiedzą, że dla współczesnych kobiet liczy się już nie tylko jakość produktu, ładny odcień, ale również łatwość aplikacji oraz możliwość oszczędności czasu. Poza tym pianki czy kremy pozwalają uzyskać kolor utrzymujący się do kilkudziesięciu myć – są więc dobrym rozwiązaniem dla pań, które chcą uniknąć odrostów.

Kremy koloryzujące.

Kremy koloryzujące stanowią umożliwiają łatwy sposób farbowania. Ponad to nie zawierają amoniaku, a więc są łagodne dla włosów. Kremy nakłada się podobnie jak farbę, jednak aplikacja przebiega zdecydowanie szybciej, a oprócz tego nie wydziela się podczas niej nieprzyjemny zapach. Dodatkową zaletą kremu koloryzującego jest to, że nie podrażnia skóry głowy, ale utrzymuje się nawet do 24 myć. Pianka koloryzująca natomiast stanowi rozwiązanie zdecydowanie mniej trwałe. Kolor zmywa się już po kilku myciach. Łatwo jednak się aplikuje (choć wymaga uprzedniego zmieszania dwóch składników), przyjemnie pachnie, i nie powoduje podrażnień.

Zalety pianki.

Ponad to zaletą pianki jest fakt, że pokrywa ona siwe włosy, ponieważ wnika do ich wnętrza (czego nie sposób oczekiwać od szamponów koloryzujących). Jeśli chodzi o kwestie ekonomiczne, to ceny kremów koloryzujących oraz pianek są bardzo zróżnicowane i na ogół wyższe od farb tradycyjnych (choć wszystko zależy od firmy – najtaniej wychodzą produkty rodzime). Za opakowanie kremu trzeba zapłacić od 6 do nawet 60 złotych, natomiast w przypadku pianek wybór firm jest mniejszy, a ceny zamykają się w przedziale 20 – 40 złotych.

TAGI: Sposoby farbowania, kremy koloryzujące,  trwały kolor, zalety pianki, łatwość aplikacji, trwałe rozwiązania.

PODZIEL SIĘ: