Wybór farby do włosów

Wiele pań podejmuje decyzję o zmianie koloru włosów impulsywnie. Lepiej jednak wybór farby poprzedzić namysłem. Przede wszystkim warto się zastanowić, czy chcemy uzyskać trwały efekt czy jedynie tymczasową koloryzację. W drogeriach możemy wybierać spośród szamponów koloryzujących o różnym okresie „zmywania się”. Dostępne są również farby – i to w różnych formach – klasycznej, kremowej, ale też jako pianki, musy czy maski. Decyzja o kolorze jest zatem dopiero następną w kolejności. Dobrze sprawdzić przedtem swój typ kolorystyczny, od niego zależy bowiem w dużej mierze, czy korzystniej będziemy wyglądać w ciepłych, czy raczej w chłodnych odcieniach.

Kardynalne zasady.

Warto pamiętać również o kardynalnej zasadzie, że jasne, słoneczne barwy na ogół zmiękczają rysy i odmładzają, zaś ciemne przydają powagi i wyostrzają twarz. Czym kierować się jeszcze podczas zakupu? Na pewno nie odcieniem prezentowanym na opakowaniu. Owszem, jest on pewną wskazówką, na ogół jednak farby wychodzą na włosach ciemniejsze, niż to ukazuje producent. Bardziej miarodajne co do koloru będą palety odcieni, które powinny być dostępne w każdej drogerii (zarówno w małych osiedlowych sklepikach, jak i w sieciówkach). Wybierając farbę po raz pierwszy dobrze jest zachować ostrożność i nie ryzykować radykalnej zmiany koloru (z takim zamiarem lepiej udać się do salonu fryzjerskiego).

Przyciemnianie włosów.

Jeśli koniecznie jednak chcemy przyciemnić włosy (a naturalnie bliżej nam do blondu) to samodzielna koloryzacja powinna zakończyć się sukcesem. Gorzej, gdy chcemy kruczoczarne pukle rozjaśnić. Uważać trzeba także przy farbowaniu kosmyków siwych. Zawsze istnieje bowiem ryzyko, że kolor będzie bardzo daleki od oczekiwań. Jeśli nasze włosy są delikatne i rzadkie należy zachować szczególną ostrożność – wybierać tylko produkty niezawierające amoniaku czy innych drażniących substancji, decydować się raczej na szampony koloryzujące.

TAGI: Tymczasowa koloryzacja, szampony koloryzujące, palety odcieni, jasne słoneczne barwy, farby do włosów, kruczoczarne pukle.

PODZIEL SIĘ: