Jak sobie poradzić z rozdwojonymi końcówkami?

jak radzić sobie z rozdwojonymi końcówkami

Nie ulega wątpliwości, że zdrowe, zadbane włosy są ozdobą każdego człowieka. Przyciągają uwagę, świadczą o właściwej pielęgnacji, sprawiają, że możemy modelować proporcje twarzy i bardzo skutecznie kształtować swój wizerunek. Mało kosztowna zmiana, jaką jest nowa fryzura, potrafi szybko odmienić wygląd, wzmocnić pewność siebie, a nawet skierować w stronę nieco innego stylu. Co w takim razie robić, kiedy nasze włosy nie są w idealnej kondycji? Co stosować na rozdwajające końcówki?

Znaleźć przyczynę

Przesuszone, zmęczone, sztywne, niezdyscyplinowane, napuszone, zbyt cienkie, osłabione, wypadające, matowe, wrażliwe na wilgoć, ze skłonnością do przetłuszczania się i łupieżu – to podstawowe cechy włosów, z których nie jesteśmy zadowoleni. Niektóre z problemów zniweluje dobrze dobrany kosmetyk regenerujący, czasem potrzeba zmiany jakiegoś nawyku żywieniowego. Ale co robić, kiedy mamy rozdwojone końcówki? Wszyscy przecież wiemy, że ten defekt bardzo wpływa na wygląd włosów – połamane, kruszące się pasma sprawiają, że stylizacja staje się nie lada wyczynem.

Jest kilka sposobów, dzięki którym poradzimy sobie z kłopotliwymi końcówkami. Po pierwsze, warto przyjrzeć się przyczynie i zastanowić się, czy nie torturujemy swoich włosów jedną z następujących czynności:

  • częstym suszeniem w bardzo wysokiej temperaturze,
  • nadmiernym używaniem kosmetyków do włosów,
  • częstymi zabiegami fryzjerskimi (np. koloryzacją),
  • zbyt intensywnym wycieraniem mokrych pasm i agresywnym rozczesywaniem.

Poszukiwać rozwiązań

Jeżeli żadna z tych sytuacji nas nie dotyczy, możliwe, że rozdwojone końcówki są wynikiem bardzo przesuszonych pasm. Czasem zdarza się, że zła kondycja włosów, skóry lub paznokci jest sygnałem niedoboru witamin i minerałów w organizmie. Aby poprawić stan swoich włosów, należy skupić się na ich intensywnej pielęgnacji, która powinna uwzględniać:

  • używanie bardzo delikatnych i dobrze dobranych kosmetyków, które nie zawierają alkoholu i substancji obciążających,
  • maksymalne nawilżenie włosów – stosowanie odżywki po każdym myciu oraz maski regenerującej raz w tygodniu,
  • szczególną dbałość o końcówki, np. zabezpieczanie ich olejkami,
  • stosowanie odpowiednich akcesoriów – grzebieni i szczotek, delikatnych gumek i spinek, które nie łamią włosów.

Żeby działania pielęgnacyjne były skuteczne, należy odpowiednio wybrać linię kosmetyków. Oferta marki Garnier m.in. na zniszczone końcówki to szampony, odżywki i maski, które przygotowano tak, by spełniały oczekiwania użytkowników z różnymi problemami.

Wyeliminować problem

Mimo doboru najlepszych kosmetyków rozdwojone końcówki nie powrócą do pierwotnego stanu. Jeżeli nie mówimy o pojedynczych rozdwojonych pasmach, trzeba je obciąć i zadbać o to, by w przyszłości taki problem nas nie dotyczył. Osoby z włosami skłonnymi do przesuszania powinny zapewnić sobie długofalową pielęgnację i nawilżenie, by raz na zawsze zapobiec rozdwajaniu końcówek. Bardzo ważne jest, żeby walki z rozdwojonymi końcówkami nie traktować zadaniowo. Nawet najlepsza pielęgnacja i dobrze dobrane kosmetyki nie poprawią stanu włosów na zawsze. Aby cieszyć się piękną fryzurą, należy dbać o pasma każdego dnia, mając jednocześnie na uwadze, że nadużywanie silnych środków jest jednym z najważniejszych czynników obciążających włosy. Czasem tracimy głowę dla pięknie pachnących kosmetyków i drogeryjnych nowości, używamy ich za często, a zawarte w nich substancje mogą odnieść przeciwny skutek do tego, którego oczekujemy. Warto więc naprawdę skrupulatnie wybrać kosmetyki, by wiedzieć, że możemy im zaufać.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: