Tajemnica udanej koloryzacji

Najbezpieczniejszy i równocześnie najskuteczniejszym sposobem na udaną koloryzację, jest wizyta w renomowanym salonie fryzjerskim. Sprawdzone kosmetyki wiodących marek i doświadczenie personelu, pozwalają uzyskać doskonałe efekty, niezależnie od tego jak duża będzie to zmiana. Być może trudno w to uwierzyć, jednak także w warunkach domowych, można samodzielnie wykonać farbowanie idealne.
Wykorzystując dostępne na sklepowych półkach preparaty do koloryzacji włosów, same możemy nadać swoim włosom zupełnie inną barwę. Należy jednak pamiętać o tym, że wybierając odpowiednią farbę, należy uwzględnić także aktualny kolor. Dlaczego? Ponieważ nie wszystkie środki do koloryzacji włosów są odpowiednie dla każdego. Podejmując decyzję o samodzielnym farbowaniu włosów w domowym zaciszu, warto zapoznać się z zaleceniami producenta farb. Sprzedawane w sklepach farby do trwałej zmiany koloru, pozwalają na koloryzację w odcieniu o 2-3 tony jaśniejszym niż naturalna barwa włosów. W pozostałych przypadkach trudno będzie uzyskać odpowiedni efekt.
Panie o ciemnych włosach, które pragną nieco je rozjaśnić, powinny rozpocząć od dekoloryzacji. Można w tym celu zastosować specjalne preparaty „ściągające” kolor lub klasyczny rozjaśniacz. Działając według wskazówek podanych w ulotce, można bez problemu przeprowadzić taki zabieg we własnym domu. Osoby które obawiają, że dwukrotne nałożenie farby (dekoloryzator oraz rozjaśniacz również należą do tej kategorii produktów) możne zniszczyć ich włosy, powinny być spokojne. W salonach fryzjerskich często wykonuje się takie zabiegi, szczególnie gdy kobiety o ciemnej barwie włosów, pragną przemienić się w jasnowłose piękności.
Blondynki zazwyczaj nie mają żadnych problemów zarówno z rozjaśnianiem, jak i przyciemnianiem koloru włosów. Należy jednak ostrożnie wybierać nowy kolor, ponieważ zbyt ciemny będzie wyglądał bardzo nienaturalnie. Także w tym wypadku obowiązuje niepisana zasada, by wybierać kolory o 2-3 tony jaśniejsze lub ciemniejsze od naturalnego. Pozwala to uzyskać doskonały efekt koloryzacji, która będzie współgrać z odcieniem skóry i oprawą oczu.

PODZIEL SIĘ: