Pielęgnacja włosów krótkich

Posiadanie krótkich włosów niewątpliwie gwarantuje swoistą wygodę. Nie oznacza jednak, że można zaniechać ich pielęgnacji. Krótkie włosy również mogą wymagać wzmożonej uwagi, odpowiedniego doboru kosmetyków oraz metod pielęgnacyjnych.
Warto pamiętać, że krótkie włosy potrzebują częstszych zabiegów stylizacyjnych, a to może się wiązać z ich większym obciążaniem (rozmaitymi żelami, piankami, lakierami czy gumami).

Właściwy dobór kosmetyków i szamponów.

Włosy krótkie powinny być w takich wypadkach częściej myte (a przed każdym myciem dokładnie wyczesywane z resztek kosmetyków). Wbrew pozorom dobieranie właściwego szamponu do krótkich kosmyków wcale nie jest proste. Powinniśmy przy tym uwzględnić strukturę włosów, ich właściwości (np. skłonność do przetłuszczania się czy do „puszenia”), a także warunki zewnętrzne. Innych kosmetyków używamy latem, innych – zimą. Trzeba pamiętać także o pielęgnowaniu skóry głowy. W wypadku aplikacji odżywki bardzo ważne jest jej równomierne rozmieszczenie – pomocny tutaj może być specjalny grzebień o szerokim rozstawie ząbków.Warto pamiętać, że krótkie włosy wymagają zazwyczaj częstszego mycia – stąd – dobrze jest wybrać szampon i odżywkę, które nie będą wysuszać skóry głowy ani jej podrażniać, nawet przy częstym stosowaniu.

Zalecane częste zmiany kosmetyków.

Kosmetyki do pielęgnacji warto co jakiś czas zmieniać. W zależności od tego, czy mamy problemy z łojotokiem czy wręcz przeciwnie – z suchą skórą – powinniśmy dostosować nie tylko preparat kosmetyczny, ale również czas jego użytkowania oraz temperaturę wody. Nieodzownym elementem pielęgnacji krótkich włosów jest regularne odwiedzanie fryzjerskiego salonu. Dzięki temu nasze włosy zachowają pierwotny kształt, będą się dobrze układały, łatwiej będzie je również odżywić i wystylizować w domu. Dodatkowo częstsze podcinanie sprawi, że końcówki włosów nie będą nastręczały takich problemów, jak ma to nie raz miejsce w przypadku włosów długich.

TAGI: Częste mycie włosów, kosmetyki, szampony, pielęgnacja skóry głowy, częste podcinanie włosów.

PODZIEL SIĘ: