Ja siwieję! Jak radzić sobie z pierwszymi oznakami starzenia

Pierwszy siwy włos raczej trudno dostrzec, jednak z czasem przybywa ich coraz więcej. Zdaniem specjalistów, już dwudziestolatkowie przejawiają skłonności do przedwczesnego siwienia. Jak sobie radzić z nagłą utratą koloru?
W XXI wieku, gdy na sklepowych półkach nie brakuje specyfików do koloryzacji włosów, problem siwych włosów wydaje się znacznie mniejszy. Tym bardziej, że coraz więcej kobiet decyduje się na farbowanie już we wczesnych latach młodości i kontynuuje ten proces przez wiele kolejnych lat. Mogłoby się wydawać, że w takiej sytuacji siwe włosy w ogóle nie powinny się pojawiać. Niestety, nawet regularne farbowanie nie chroni przed naturalnym oznakami starzenia.
Pośród wielu dostępnych produktów, coraz więcej jest tych z przeznaczeniem do siwych włosów. Łatwiej nimi pokryć odbarwione włosy, a kolor dłużej się utrzymuje. Można także poddać się profesjonalnej koloryzacji w jednym z wybranych salonów fryzjerskich lub samodzielnie przygotować naturalną płukankę do włosów.
Panie o naturalnie ciemnych włosach, powinny stosować płukankę przygotowaną z łupin orzecha włoskiego. Pomaga ona nie tylko odzyskać naturalny kolor włosów, ale i dzięki regularnemu stosowaniu włosy stają się mocniejsze i pełne blasku. Łyżkę łupin z orzecha należy zalać 1 litrem wrzątku i po ostudzeniu starannie wetrzeć we włosy.
Nie od dziś znane są właściwości rumianku i cytryny. Wystarczy przygotować napar rumiankowy do którego dodajemy sok z 1 cytryny, by po około 30 minutach móc wetrzeć go we włosy. Ten prosty przepis pomoże utrzymać ładny kolor wszystkim kobietom o jasnych włosach.

PODZIEL SIĘ: