Jakie fryzury są najlepsze dla naszych włosów?

Jakie fryzury są najlepsze dla naszych włosów
Nine Koepfer z Unsplash

Zdrowe, lśniące włosy stanowią marzenie milionów kobiet na całym świecie. Nic dziwnego, w końcu symbolizują witalność, płodność, czyli cechy szczególnie pożądane przez mężczyzn, którzy podświadomie szukają najlepszej matki dla swoich dzieci. Niestety, czasem zbyt mocne upięcia wywierają szkodliwy wpływ na stan naszych pukli. Jakie fryzury są najlepsze dla naszych włosów?

Rozpuszczone włosy

Nasze włosy czują się najlepiej, gdy jak najmniej ingerujemy w ich stan. Rezygnujemy z ciasnych upięć, wysokich kucyków etc. i dajemy im odpocząć, rozpuszczając je. Jeśli pukle lecą nam do oczu, zawsze możemy założyć opaskę. Warto jednak zwrócić zawczasu uwagę, czy nie zawiera ona ostrych elementów, jakichś kamyczków, koralików etc. Tego typu ozdoby stanowią bowiem zabójstwo dla naszych włosów. Pukle wplątują się w nie i potem je niepotrzebnie wyrywamy.

Zapomnij o spinkach

Spinki są bardzo ładne i efektownie prezentują się na naszych głowach. Na rynku można spotkać spinki z koralikami i perełkami, które niemalże przypominają elementy biżuteryjne. Niestety, spinki mają mnóstwo elementów, w które nasze włosy mogą się zaplątywać. Jeśli nie chcesz przerzedzać sobie fryzury, lepiej z nich zrezgnuj na co dzień i używaj tylko podczas większych wyjść.

Luźny warkocz

Warkocz jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku długich włosów. Ważne jednak, aby miał luźny splot, który nie obciąża naszych cebulek. Ponadto włosy związujemy na końcach gumkami bez metalowych elementów i zbędnych ozdób. Nosząc warkocz, nie musisz się obawiać, że włosy się poplączą lub będą ci przeszkadzać w trakcie pracy lub wykonywania codziennych czynności.

Luźny kok

Nie tylko warkocz, ale też luźny kok, czyli np. związanie włosów gumką bez metalowych elementów, może okazać się świetnym rozwiązaniem, gdy sprzątamy mieszkanie, idziemy na trening etc. Nie chcemy, aby włosy nam wówczas leciały do oczu i ust. Zależy nam jednak na tym, aby fryzura była wygodna i komfortowa. Staraj się unikać stosowania wsuwek przy koku. Lepiej obkręcić włosy na czubku głowy i związać je gumką bez metalowych elementów. Dzięki temu fryzura będzie trwalsza i nie będziemy sobie niepotrzebnie wyrywać włosów.

Luźny kucyk

Jeśli zrobisz sobie kucyk stosunkowo nisko i nie ściśniesz włosów zbyt mocno gumką, to twoje cebulki też tego nie odczują. Taka fryzura nie osłabia pukli tak jak ciasne upięcia. Musisz mieć jednak świadomość, że z estetycznego punktu widzenia dużo lepiej prezentuje się wysoko postawiony kucyk. Zatem jest to fryzura dobra w warunkach domowych, ale niekoniecznie na wyjścia ze znajomymi.

PODZIEL SIĘ: