Pielęgnacja włosów kręconych

Pielęgnacja włosów kręconych jest nieco utrudniona przez ich specyficzną strukturę. Naturalne kręcone pasma są bowiem bardziej suche i porowate (przy czym nie ma to nic wspólnego z ich zniszczeniem). Brak gładkiej struktury włosów sprawia, że o wiele trudniej je nawilżyć czy doprowadzić do połysku. Dlatego tak istotna jest kompleksowa, odżywcza pielęgnacja. Współcześnie na rynku istnieje wiele specyfików przeznaczonych specjalnie do włosów kręconych.

Szampony oraz specyfiki do stylizacji.

Mamy do dyspozycji nie tylko szampony, ale również specyfiki do stylizacji: podkreślające skręt lotiony, mgiełki, balsamy czy kremy. Bardzo istotne w przypadku tych kosmetyków są ich właściwości nawilżające oraz
regenerujące. Włosy kręcone mają to do siebie, że mogą nastręczać trudności przy rozczesywaniu, dlatego szampon i odżywka powinny to zadanie ułatwiać (jednocześnie poprawiając kondycję pasm). Włosy kręcone wymagają również większej uwagi w zakresie stylizacji. Często użycie pianki czy żelu jest konieczne, w przeciwnym razie w żaden sposób nie da się burzy loków opanować. Ważny jest także sposób nakładania kosmetyku – od nasady włosów aż po końce, delikatnie loki ugniatając. Suszenie powinno przebiegać z użyciem łagodnego, niezbyt ciepłego powietrza (by nie doprowadzić do przesuszenia i jeszcze większej porowatości). Czesanie włosów powinna cechować ostrożność – warto zaaplikować specjalny spray/odżywkę ułatwiającą tę czynność.

Blask dla loków.

Na koniec można użyć jedwabiu lub nabłyszczającego wosku, aby zapewnić lokom blask. Niski poziom nawilżenia włosów kręconych sprawia, że konieczne jest ich chronienie przed szkodliwym promieniowaniem UV. Można w tym celu skorzystać z chustki czy kapelusza, ale wygodniejszą formę stanowią dostępne na rynku spray’e z filtrami. Przede wszystkim w pielęgnacji loków warto jednak pamiętać o umiarze – by nie wykorzystywać zbyt wielkiej ilości produktów stylizacyjnych, a nade wszystko – nie używać prostownicy (a jeśli to konieczne – to robić to jak najrzadziej).

TAGI: Naturalnie kręcone loki, odżywcza pielęgnacja, czesanie włosów, mgiełki, balsamy, kremy, pianki, żele, promieniowanie UV.

PODZIEL SIĘ: