Pielęgnacja włosów zimą

Zima to pora roku wyjątkowo niełaskawa dla urody. Dotyczy to również włosów – mają one wtedy większe tendencje do uszkodzeń, wypadania. Częściowo można temu zapobiec dzięki odpowiedniej suplementacji, diecie – w końcu nie jest tajemnicą, że nie da się dbać o piękno zewnętrzne, bez zatroszczenia się o zdrowie oraz równowagę hormonalną i gospodarkę elektrolitową organizmu. Niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji jest również ochrona włosów, zwłaszcza poprzez noszenie czapki.

Odpowiedni dobór czapki.

Powinna być ona wykonana z naturalnych materiałów (pozwalających skórze oddychać), nie uciskać zbyt mocno, oraz mieścić wszystkie włosy (również końcówki!). Aby czapka nie elektryzowała włosów można używać spray’u antystatycznego, lub po prostu prać nakrycie głowy w płynie do płukania tkanin o takich właściwościach. Mycie włosów zimą wbrew pozorom nie może być zbyt rzadkie. Właśnie wtedy mają one bowiem skłonności do przetłuszczania. Konieczne jest jednak stosowanie delikatnych kosmetyków, by dodatkowo nie osłabiać włosów.

Preparaty na zimę.

W zimie można zdecydować się na gęstsze preparaty, również te z silikonami w składzie – będą one bowiem tworzyły coś w rodzaju „warstwy izolacyjnej”. Zalecane jest stosowanie odżywek regenerujących, różnego rodzaju masek, olejowanie etc. Jeśli chodzi o ten ostatni element pielęgnacji, to zimą szczególnie warto jest rozpocząć przygodę z nakładaniem oleju. Bardzo istotne jest również regularne nawilżanie – poza mrozem włosy są bowiem narażone na wahania temperatur. Inną „zmorą” posiadaczek zarówno długich, jak i krótkich włosów, jest w zimie ich elektryzowanie się. Aby mu zapobiec można stosować specjalne szczotki z naturalnego włosia.

TAGI: Tendencje do uszkodzeń i wypadania, czapka z naturalnych materiałów, spray antystatyczny, maski, olejowanie, pielęgnacja włosów.

PODZIEL SIĘ: