Czy uda mi się schudnąć już podczas pierwszego tygodnia?

Czy uda mi się schudnąć już podczas pierwszego tygodnia
diana polekhina z Unsplash

Takie pytanie jest jednym z pierwszych, jakie sobie zadajesz, kiedy decydujesz się na odchudzanie. To w jakim tempie zrzucamy zbędne kilogramy jest niezwykle ważne, ma ogromy wpływ nie tylko na naszą motywację, ale również na zdrowie.

Każdy odchudzający się pragnie schudnąć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Jednak należy się zastanowić, czy tak drastyczna zmiana wagi jest rzeczywiście dla nas korzystna i czy nie lepiej odchudzać się stopniowo.

Jeżeli zależy Ci na szybkim efekcie, najskuteczniejszą propozycją są restrykcyjne diety. Jednak ich stosowanie wiąże się z ogromnymi kosztami dla zdrowia, w dodatku są to rezultaty tylko tymczasowe. Dieta uboga z tłuszcze powoduje szybkie spalanie tkanki tłuszczowej oraz zgromadzonych zapasów, co prowadzi do znacznego osłabienia organizmu.

Spadek odporności, podatność na infekcje, kłopoty z koncentracją, to tylko niektóre efekty uboczne nieprawidłowego procesu odchudzania. W wyniku szybkiej utraty wody w pierwszej fazie odchudzania, pogarsza się kondycja naszej skóry i włosów, zmarszczki stają się bardziej widoczne, a włosy wypadają w znacznych ilościach. Po zakończeniu takiej diety często pojawia się efekt jojo, gdyż osłabiony organizm zaczyna magazynować składniki energetyczne, by zabezpieczyć się na następną taką sytuacją.

Jakie jest prawidłowe tempo odchudzania?

Aby zdrowo schudnąć, należy odchudzać się z głową. Pośpiech nie jest wskazany, do osiągnięcia wymarzonej wagi należy dążyć małymi kroczkami. Warto zacząć od drobnych modyfikacji w diecie, zmniejszyć ilość kalorii, zadbać o różnorodność pokarmów i o to by zawierały wszystkie niezbędne składniki: białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i mikroelementy.

Jak zacząć skuteczne odchudzanie?

W pierwszym etapie należy skupić się na pohamowaniu apetytu, co jest często nie lada wyzwaniem. Żołądek przyzwyczajony do dużych porcji jedzenia, przy dostarczaniu mniejszej ilości pokarmów zaczyna protestować i pojawia się, bardzo trudne do przezwyciężenia, sile i uporczywe uczucie głodu. W tym momencie z pomocą przychodzi SlimXL Drink, niskokaloryczny napój. Zawarty w nim błonnik jabłkowy, po rozpuszczeniu w wodzie pęcznieje i skutecznie wypełnia żołądek. Jedna porcja tego preparatu z powodzeniem może zastąpić cały posiłek.

SlimXL Drink wchodzi w skład innowacyjnej kuracji odchudzającej, która działa działa na wielu płaszczyznach: spala tkankę tłuszczową, oczyszcza organizm z toksyn oraz poprawia samopoczucie i zapobiega, charakterystycznej dla procesu odchudzania, drażliwości.

PODZIEL SIĘ: