Pielęgnacja włosów suchych’

Suche włosy cechuje specyficzna struktura. Mają one tendencje do większej łamliwości, uszkodzeń, przy czym często zdarza się, że włosy są suche na końcach, rozdwajają się, z kolei przy skórze głowy mają tendencje do przetłuszczania się (w wyniku nadprodukcji łoju czy sebum). Odpowiednia pielęgnacja powinna umożliwiać wygładzenie łuski włosów oraz ich kompleksowe odżywienie. Konieczne jest zrozumienie, że bez pełnego domknięcia łusek oraz odpowiedniego nakładania preparatów ich działanie nie będzie optymalne.

Potrzeby włosów suchych.

Odżywka, maska, serum – wszystko to musi być dostosowane do potrzeb włosów suchych. Jeśli chodzi o preparaty myjące, to muszą one mieć delikatne działanie. Włosy suche nie tylko nie potrzebują silnego odtłuszczenia, ale jest ono wręcz niewskazane. Osoby z suchymi włosami mogą sobie za to pozwolić na częstsze stosowanie masek, lotionów, wcierek czy olejków. Dodatkowy element pielęgnacji może stanowić również płynny jedwab, bądź spray z panthenolem. Jeśli chodzi o stylizację po myciu włosów, to przy suchych włosach lepiej zrezygnować z suszenia, stosowania prostownicy czy lokówki. Ilość produktów do stylizacji – jak żele, pianki czy lakiery warto natomiast ograniczyć do niezbędnego minimum.

Ostrożnie z farbowaniem i rozjaśnianiem włosów.

Niewskazane jest również farbowanie, a zwłaszcza rozjaśnianie kosmyków. Zresztą – koloryzacja włosów zniszczonych nigdy nie daje oczekiwanych rezultatów (a to kolor jest niewłaściwy, a to zbyt szybko się wypłukuje). Suche włosy wymagają również specjalnego traktowania podczas czesania, lepiej przy tym stosować szerokozębny grzebień niż szczotkę. Warto za to regularnie podcinać końcówki, odżywiać organizm od wewnątrz, intensywnie nawilżać włosy oraz używać naturalnych preparatów pielęgnacyjnych.

TAGI: Włosy suche, łamliwość,odżywki, maska, serum, koloryzacja włosów, grzebienie szerokozębne, preparaty pielęgnacyjne.

PODZIEL SIĘ: