Maska do włosów sposobem na zniszczone włosy! Zobacz, jak wybrać dobrą maskę i w jaki sposób ją prawidłowo stosować!

Maska do włosów sposobem na zniszczone włosy
Valerie Elash z Unsplash

Maska do włosów to produkt, którego (w porównaniu do zwykłej odżywki do włosów) panie używają stosunkowo rzadko. Maseczka na włosy jest jednak dla wielu kobiet ostatnią deską ratunku przy zniszczonych włosach. Regeneracja rozdwojonych końcówek, matowych, łamiących się i suchych włosów – to zadanie dla produktu o znaczenie silniejszym i bardziej skoncentrowanym składzie niż odżywka. Czy jednak każda maska do włosów sprawdzi się w tym przypadku tak samo dobrze? Podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru!

Profesjonalne czy domowe maski do włosów?

Mówiąc maska do włosów, wiele z nas ma na myśli przede wszystkim jej dwa rodzaje – kosmetyki profesjonalne, które możemy nabyć praktycznie w każdej drogerii, jak również domowe maski do włosów, wykonane własnoręcznie z dostępnych w naszych kuchniach produktów. Choć w ostatnim czasie możemy zauważyć swoisty powrót do domowych (babcinych) sposób na piękne włosy np. płukanki z piwa czy też maski na włosy z jajka, jednak prawda jest taka, że skuteczniejsze w swoim działaniu są te maseczki, które znajdziemy na półkach w drogerii.

Maska regenerująca do włosów z drogerii

Dlaczego warto skupić się przede wszystkim na stosowaniu profesjonalnych masek do włosów? Otóż w porównaniu z domowymi maskami do włosów, ich skład jest bogatszy w różnorodne składniki aktywne, które są w stanie wnikać w głębokie struktury włosów oraz wyraźnie poprawiać ich kondycję. Choć do domowych masek wykorzystuje się zazwyczaj same naturalne produkty, to podczas ich obróbki traci się bardzo dużą ilość odżywczych składników, które w profesjonalnych maskach znajdziemy w odpowiednich dla naszych włosów proporcjach.

Maseczka regenerująca i wzmacniająca włosy – kiedy stosować?

Stosowanie maski do włosów jest szczególnie zalecane w przypadku różnych problemów, sprawianych przez nasze włosy. Warto używać ich nie tylko w sytuacji, gdy nasze włosy zmagają się z różnymi zniszczeniami i uszkodzeniami, ale też wypadaniem i matowieniem m.in. po zastosowaniu trwałych farb do włosów. Jednak maski do włosów sprawdzą się również przy codziennej pielęgnacji włosów normalnych włosów – sprawią, że staną się one wygładzone, lśniące i wyraźnie wzmocnione. Regularne stosowanie maski do włosów może stanowić doskonałą alternatywę dla bardziej specjalistycznych zabiegów np. olejowania czy keratynowego prostowania włosów. Co więcej, maski powinny być przez nas stosowane bez względu na długość naszych włosów – krótkie, długie czy włosy do ramion potrzebują również odpowiedniej dawki odżywienia.

Dobra maska do włosów – Garnier!

Na rynku kosmetycznym znajdziemy dużą ilość gotowych masek do włosów, jednak niewiele z nich można uznać za naprawdę skuteczne. Na szczególną uwagę zasługują maski do włosów Garnier, które pozwalają na głęboką regenerację i odbudowę zniszczonych włosów. W ofercie marki znajdziemy intensywnie wzmacniającą maskę przeciw wypadaniu włosów, głęboko odbudowującą maskę, a także odżywczą maskę, która sprawi, że będą one gęste i zachwycające.

Jak stosować maskę do włosów?

  • Maskę do włosów należy stosować mniej więcej 1-2 razy w tygodniu na mokre włosy.
  • Przed zastosowaniem maski nie należy nakładać na włosy odżywki, by dodatkowo nie obciążać włosów.
  • Maskę trzeba rozprowadzić równomiernie po powierzchni całych włosów – pomocny może się okazać w tym celu zwykły grzebień.
  • Maskę należy trzymać na głowie zgodnie z zaleceniami producenta – zazwyczaj jest to około 20-30 min.

 

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: