Trwała farba do włosów

Ze względu na trwałość uzyskanego w wyniku koloryzacji odcienia możemy wyróżnić kilka rodzajów farb do włosów: tymczasowe (a więc utrzymujące się do kilku myć), półtrwałe (gdzie kolor zmywa się po kilkudziesięciu kontaktach z szamponem) oraz trwałe. Te ostatnie środki należą do najpopularniejszych i najczęściej używanych. Trwała koloryzacja daje bowiem długotrwałe rezultaty, ponad to – największy wybór odcieni mamy właśnie w wypadku tego typu produktów.

Trwała koloryzacja.

Decydując się na koloryzację warto mieć na uwadze, że z reguły włosy ciemne są mocniejsze i grubsze, natomiast te z natury jasne łatwiej osłabić i uszkodzić (zwłaszcza przy wielokrotnym farbowaniu). Trwała koloryzacja daje nam możliwość radykalnego rozjaśnienia kosmyków. Barwnik w korze włosa zostaje zmieniony w wyniku działania substancji wybielających (np. nadtlenku wodoru). Najłatwiej rozjaśnić włosy ciemne (nie zalecamy jednak robić tego samodzielnie), zaś najtrudniej – rude.

Rozjaśnianie włosów.

Trzeba jednak pamiętać, że rozjaśnianie włosów zawsze prowadzi do ich uszkodzenia, trwałego przesuszenia, kruchości czy rozdwajania się końcówek. Trwała koloryzacja jest zatem dla włosów mniej bezpieczna, jednak ma swoje zalety. Pozwala na przykład pokryć w 100% siwe włosy. Ponad to można uzyskać piękny, wielotonowy efekt – nawet decydując się na samodzielnie wykonany zabieg. Oczywiście – warto zachować podstawowe środki ostrożności, zrobić próbę alergiczną, zapoznać się dokładnie z instrukcją użycia, zabezpieczyć ubranie oraz skórę przy linii włosów. Farbowanie włosów dobrze jest wykonać, gdy włosy nie są umyte (sebum chroni bowiem skórę głowy przed podrażnieniami).

TAGI: Trwałe przesuszenie włosów, rozjaśnianie włosów, trwała koloryzacja, barwniki do włosów.

PODZIEL SIĘ: