Przegląd maseczek na włosy – wybierz najlepszą!

kosmetyki do włosów

Włosy należy nieustannie pielęgnować. Istnieje tak wiele różnorodnych czynników, które wpływają na pogorszenie ich kondycji, iż nie jest wskazane, aby odpuścić sobie tę troskę. Jakie produkty kosmetyczne wybrać – maski, odżywki, serum czy ampułki? Z odpowiedzią przychodzą specjaliści L’Oreal Paris i prezentują serię masek na włosy, które z pewnością pomogą Ci je zregenerować i odbudować!

Czym jest maska do włosów?

Maska na włosy to produkt nie tylko o działaniu kosmetycznym i pielęgnacyjnym, ale i leczniczym. Polecana jest włosom zniszczonym z powodu różnorodnych czynników, np. suchym, wypadającym lub pozbawionym koloru i blasku. Maska cechuje się gęstą konsystencją, która skupia w swoim składzie duże nasilenie substancji odżywczych, minerałów i witamin. W zależności od tego, jakim włosom jest dedykowana, łączy w sobie inną intensywność tych cennych składników. Dzięki takiemu opracowaniu, maska otulając każde pasmo z osobna, skutecznie wpływa na odbudowę i regenerację fryzury. Takie są np. maseczki na włosy L’Oreal Paris.

Maska czy odżywka?

Mimo że odżywka i maseczka stanowią produkty do pielęgnacji włosów, to obie nieco różnią się od siebie. Specyfikę maski na włosy poznałaś w poprzednim akapicie, jak zatem ma się sprawa odżywki? Ta wykazuje tylko i wyłącznie działanie kosmetyczne. Nie wpływa na głębszą i dłuższą regenerację włosów, ale krótkotrwale poprawia ich stan. Dlatego też, aby włosy dobrze się układały, było ich więcej lub były miękkie, odżywkę należy stosować po każdym myciu, co jest oczywiście dozwolone. W przypadku maski jest trochę inaczej, ponieważ aplikuje się ją 1-2 razy w tygodniu.

Kolejną różnicą jest możliwość łączenia odżywki z szamponem jako kosmetyk 2w1. W przypadku maseczek nie można uczynić takiego połączenia. Wynika to głównie z tego, że maskę stosuje się znacznie rzadziej niż odżywkę. Pamiętaj jednak, iż to, że maska na włosy ma działanie lecznicze, nie potrafi swoją mocą zregenerować silnie uszkodzonych włosów lub sprawić, aby przestały wypadać. Gdy masz takie problemy, wybierz specjalne ampułki, serum lub udaj się do specjalisty, który pomoże Ci dobrać indywidualny tok leczenia lub kurację.

Jak jeszcze dbać o włosy?

  • Zaufaj domowym maseczkom na włosy. Od czasu do czasu możesz przygotować specjalną miksturę (chociażby z jajek) i nałożyć ją na włosy.
  • Zrezygnuj z częstego prostowania i suszenia włosów, ponieważ ciepło je osłabia i czyni podatnymi na zniszczenie i wypadanie, a także pozbawia blasku.
  • Jeżeli masz bardzo zniszczone włosy, ogranicz koloryzację – niezależnie od tego, czy wykonujesz ją w domu, czy w salonie fryzjerskim.
  • Przed podjęciem pielęgnacji włosów udaj się do fryzjera w celu podcięcia zniszczonych końcówek – pomoże to w ich szybszej odbudowie.
  • Jeżeli potrzebujesz wysuszyć włosy, rób to chłodnym podmuchem wiatru – nigdy gorącym.
  • Nawiązując do powyższego podpunktu, podczas mycia włosów nie wykorzystuj gorącej wody. Ta otwiera łuski, przez co włosy trudniej się układają, puszą oraz są podatne na złamanie. Letnia lub chłodna woda z kolei zamyka łuski i sprawia, że włos jest gładki.
  • Myjąc włosy, nie szarp ich, ale wykonuj delikatny masaż skóry głowy.
  • Wycierając włosy ręcznikiem, nie trzyj ich agresywnie, ale owiń delikatnie, by woda sama wchłonęła się w materiał. Wybieraj najlepiej bawełniane ręczniki, a nie ze sztucznych tworzyw.
  • Nie trzymaj włosów zbyt długo w ręczniku tuż po umyciu, ponieważ jest to niezdrowe dla przebiegu procesów i mechanizmów, które regulują ich funkcjonowanie.
  • Jeżeli masz długie włosy, staraj się związywać je na noc, co uniemożliwi ich łamanie się i zmniejszy podatność na zniszczenie. Pamiętaj również, by kok lub kucyk nie był zbyt ścisły – może to spowodować, że włosy staną się słabe i zaczną wypadać.

Pielęgnacja włosów to kosmetyki i nawyki

Gdy z jednej strony będziesz dbała o włosy specjalnymi kosmetykami, ale z drugiej wystawisz na działanie niszczących mechanizmów środowiskowych lub własnych złych pielęgnacyjnych nawyków, nie będzie możliwe, byś posiadała włosy w zdrowej kondycji. Pamiętaj, że troska o włosy to pielęgnacja indywidualnie dobranymi produktami oraz specjalne ich traktowanie. Tylko wtedy sprawisz, że po określonym czasie regeneracji włosy naprawdę się odżywią, a Ty będziesz zachwycona zdrową fryzurą!

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: