Pielęgnacja włosów słabych

Słabe włosy to nie tylko problem kosmetyczny. Mogą być one bowiem przyczyną zdrowotnych kłopotów, takich jak niedobór składników odżywczych, przewlekłe zmęczenie czy stres. Nie bez znaczenia jest również czynnik genetyczny. Pielęgnacja włosów słabych musi więc brać pod uwagę nie tylko „rezultaty” ale i przyczyny takiego stanu. Powinna skupiać się zarówno na kosmykach, jak i na skórze głowy, skalpie – czyli miejscach, w których znajduje się istota włosów – cebulki.

Pielęgnacja od wewnątrz.

Włosy słabe muszą być pielęgnowane od zewnątrz, nie można jednak zapominać o zróżnicowanej, bogatej w mikro i makroelementy diecie, nawodnieniu, suplementacji. Konieczne jest również wykluczenie takich schorzeń jak grzybica, łuszczyca czy problemy z gospodarką hormonalną. Włosy słabe wymagają szczególnie ostrożnego traktowania podczas mycia, spłukiwania. Konieczne jest stosowanie delikatnych kosmetyków (sprawdzić mogą się te przeznaczone dla dzieci – ale uwaga, mogą one mocno plątać kosmyki), na bazie naturalnych składników, lekkich szamponów, odżywek. Dobrym pomysłem będą również wcierki, kuracje wzmacniające w ampułkach czy dermokosmetyki (do kupienia w aptekach).

Masaż głowy.

Elementem dbania o słabe włosy może być również delikatny masaż skóry głowy. W tym celu można stosować specjalną szczotkę, z miękkim, naturalnym włosiem bądź silikonowymi ząbkami. Poprawiając ukrwienie skóry głowy sprawiamy, że cebulki włosów są lepiej dotlenione i odżywione. Jeśli chodzi o stylizację – lepiej ograniczyć się do minimum, przynajmniej dopóki nie zregenerujemy włosów. Podobnie niewskazane jest farbowanie. Bardzo ważna w przypadku włosów słabych jest ochrona ich, oraz skóry głowy zarówno przed nadmiernym promieniowaniem UV w lecie, jak i mrozem w zimie (czynniki te osłabiają bowiem włosy, powodują ich łamliwość, a nawet wypadanie). W pielęgnacji włosów słabych istotne jest jeszcze jedno – cierpliwość. Wiadomo bowiem, że kosmyki nie wzmocnią się po kilku zabiegach, z dnia na dzień. Oczekiwanie jednak popłaca.

TAGI: Zdrowotne kłopoty, słabe włosy,wcierki,kuracje wzmacniające, grzybica, pielęgnacja od wewnątrz, masaż skóry głowy.

PODZIEL SIĘ: