Pielęgnacja włosów latem

Lato kojarzy się nam z okresem beztroski, kąpieli wodnych i słonecznych, wakacji. Nie powinniśmy sobie jednak robić wakacji od dbania o urodę. Szczególnej uwagi latem wymagają włosy – czynniki takie jak promieniowanie UV, chlorowana bądź słona woda, wysoka temperatura mogą znacząco pogorszyć ich kondycję. Wysoka temperatura sprawia, że skóra głowy mocniej się poci, przez co włosy wymagają częstszego mycia. Warto w tym okresie sięgać po kosmetyki delikatne, nie przesuszające skóry, wzbogacone o filtry UV.

Kondycja włosów.

Korzystnie na kondycję włosów wpływa również odżywianie maską bądź olejem – co najmniej 1 – 2 razy w tygodniu. Włosy odżywiamy zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Na szczęście w porze wakacyjnej mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców – naturalnego źródła witamin i antyoksydantów. Mitem jest przy tym, że latem nie trzeba korzystać z suszarki. Wręcz przeciwnie – wychodzenie z domu z mokrymi włosami może doprowadzić do ich przesuszenia czy innych uszkodzeń. Lepiej stosować zimny strumień powietrza, który dodatkowo domknie łuski włosowe. Latem oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków niezwykle istotna jest ochrona włosów na co dzień.

Nakrycia głowy.

Można zdecydować się na nakrycie głowy (zwłaszcza, jeśli wybieramy się na plażę bądź imprezę plenerową), nałożenie olejku lub masła shea na włosy (przed kąpielą w morzu czy basenie – warto jednak zwrócić uwagę, by był to produkt naturalnego pochodzenia), oraz stosowanie mgiełek z filtrem UV. Ważne jest zarówno odżywianie i ochranianie włosów, jak i skóry głowy. Pamiętajmy, by po każdej kąpieli i kontakcie włosów ze słoną lub chlorowaną wodą dokładnie je wypłukiwać. Co interesujące, latem lepiej jest nosić włosy spięte. Dlaczego? Bo wtedy na szkodliwe czynniki narażona jest mniejsza powierzchnia włosów.

TAGI: Promieniowanie UV, częste mycie głowy, odżywianie, korzystanie z suszarki, nakrycie głowy na lato, włosy spięte, odpowiednie kosmetyki.

PODZIEL SIĘ: