Pielęgnacja włosów prostych

Zazwyczaj posiadaczki prostych włosów marzą o kręconych puklach. I odwrotnie – panie obdarzone lokami często korzystają z prostownicy. Tymczasem pielęgnacja włosów prostych należy do prostszych. Łatwiej uzyskać na nich połysk. Nie oznacza to jednak ,że proste, długie włosy nie wymagają uwagi – wręcz przeciwnie. Chcąc zachować proste włosy w stanie dobrej kondycji warto stosować się do podstawowych zasad – używać odpowiednich kosmetyków, dostarczać organizmowi składników mineralnych i witamin, nie przesadzać z kosmetykami do stylizacji.

Dobór kosmetyków i szamponów.

Jeśli chodzi o mycie włosów prostych to dobrze jest zaopatrzyć się w szampon dodający im objętości, a jednocześnie – nieobciążający ich. Dobór kosmetyku powinien być dostosowany do tego, czy skóra naszej głowy jest wrażliwa czy nie. Włosy można myć tak często, jak to konieczne, przy czym często decydujące są czynniki zewnętrzne, jak pory roku. W ramach odżywiania długich prostych włosów należy pamiętać zarówno o skórze głowy jak i o końcówkach (które mogą mieć tendencje do rozdwajania się). Na rynku dostępne są rozmaite odżywki, maski, płukanki czy oleje. Różnią się zalecaną częstotliwością użytkowania – odżywki można stosować po każdym myciu (lżejsze wersje będą dobrym rozwiązaniem przy włosach cienkich), maski – raz w tygodniu, a tzw. wcierki – tak często jak to konieczne.

Zabieg olejowania.

Jeśli chodzi o popularne ostatnimi czasy olejowanie, to przy prostych, normalnych włosach może być ono stosowane raz na tydzień lub 2 tygodnie, na całą długość lub końcówki. Olejowanie ma za zadanie nie tylko odżywić włosy, ale także zapewnić im blask i elastyczność. Warto pamietać, że nawet przy mocnych, zdrowych włosach nie warto przesadzać z ilością używanych kosmetyków – zwłaszcza do stylizacji. Oczywiście, proste włosy są łatwiejsze w rozczesywaniu niż np. loki, niemniej również tutaj wskazana jest ostrożność oraz ochrona przed mechanicznymi (i termicznymi – gorące powietrze suszarki!) uszkodzeniami.

TAGI: Włosy proste, dobranie kosmetyków, odpowiednie szampony, tendencje do rozdwajania się, zabiegi olejowania.

PODZIEL SIĘ: