Dlaczego na twojej głowie robią się kołtuny?

Dlaczego na twojej głowie robią się kołtuny

Kołtuny to przekleństwo wszystkich kobiet, które mają długie włosy. Poplątane włosy bardzo często rozplątać, nie wyrywając ich sobie. Dlaczego na twojej głowie robią się kołtuny? Jak temu zapobiec?

Spanie w rozpuszczonych włosach

Spanie w rozpuszczonych włosach jest bardzo komfortowe, ale może skutkować powstaniem kołtunów, zwłaszcza gdy w nocy często przewracamy się z boku na bok.  Tarcie o pościel czy poduszkę może powodować splątanie włosów, zwłaszcza gdy nasze pukle są akurat nieco suche i szorstkie.  Na noc warto zaplatać włosy w luźny warkocz, dzięki czemu rano nie będą poplątane.

Częste farbowanie włosów

Kobiety lubią zmieniać kolor włosów, ponadto wiele z nas ma do ukrycia pierwsze siwe włosy. W rezultacie koloryzacja jest naszą najlepszą przyjaciółką. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie farby, nawet te nowoczesne i naturalne, wysuszają włosy. Powinnyśmy wybierać te o najlepszym składzie, ale też pamiętać o regularnym stosowaniu dobrej, emolientowej odżywki do włosów. Na tym kosmetyku nie warto oszczędzać.

Częste stosowanie suszarki

Bez suszarki często ani rusz. Myjemy głowę przed pracą i musimy szybko wysuszyć włosy, więc sięgamy po to urządzenie. Niestety, ono może wysuszać nasze pukle na wiór. W rezultacie te stają się podatne na plątanie i tworzą się nieestetyczne kołtuny.

Nadużywanie prostownicy i lakieru do włosów

Lubimy stylizować nasze włosy. Często sięgamy po prostownicę i lokówkę. Fryzurę utrwalamy lakierem, a ten zawiera alkohol, który wysusza pukle. Suche, zniszczone włosy są bardzo podatne na powstawanie kołtunów. W związku z tym stylizację staraj się ograniczać tylko do najważniejszych wyjść.

Zapominanie o szczotkowaniu włosów

Czasem żyjemy w takim biegu, że nasze włosy wyglądają w miarę okej, więc wychodzimy z domu na autobus do pracy. Nie zadajemy sobie trudu, aby je starannie wyszczotkować. Efekt? Na drugi dzień mamy masę kołtunów i nie umiemy ze swoimi puklami dojść do ładu. Pamiętajmy o regularnym szczotkowaniu włosów. Niech to będzie nasz stały, poranny rytuał tak jak mycie zębów.

Pomijanie odżywki do włosów lub stosowanie niewłaściwej

Wiele kobiet w ogóle nie stosuje odżywki do włosów, bo nie chce im się czekać, aby ją spłukać. Tymczasem na rynku są dostępne zarówno kosmetyki bez spłukiwania, jak i takie, które spłukujemy po 2 minutach. Czasem nasza odżywka jest też zbyt naturalna, a my mamy mocno przesuszone włosy. W takiej sytuacji dużo lepiej sprawdzi się kosmetyk na bazie silikonów, który nada puklom gładkość i miękkość, tym samym zapobiegając formowaniu się kołtunów.

PODZIEL SIĘ: