Pielęgnacja włosów po trwalej

Trwała ondulacja jest zabiegiem stylizacyjnym, który może powodować prawdziwe spustoszenie w strukturze włosów. Środki chemiczne mające za zadanie utrwalić fryzurę nie tylko niszczą tę strukturę, ale również mogą przesuszać, prowadzić do rozdwajania końcówek oraz matowienia włosów. Dlatego też po zabiegu trwałej ondulacji kosmyki wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Po trwałej wyjątkowo istotne jest umożliwienie włosom regeneracji.

Intensywne odżywianie włosów.

Dobrze, jeśli włosy przed zabiegiem trwałej były intensywnie odżywione. Wskazana jest przede wszystkim regeneracja. Na wzmocnionych i odżywionych włosach, fryzura dłużej się utrzyma, będzie wyglądać naturalnie i zdrowo, a przecież o to nam chodzi. Pielęgnacja po trwałej nie powinna następować od razu – na przykład pierwsze umycie włosów winno odbyć się po około 3 – 5 dniach. W okresie pierwszych dni, a nawet tygodni po zabiegu warto unikać suszarki, a także miejsc takich jak sauna. Lepiej pozwalać włosom wyschnąć naturalnie, zrezygnować z lokówki. Wskazane jest również odwiedzanie salonu fryzjerskiego co 2 – 3 tygodnie, by podciąć końcówki. Jeśli chodzi o samo stylizowanie fryzury – zdecydowanie lepiej jest używać grzebienia niż szczotki.

Efekt baranka.

W ten sposób unikniemy tzw. „efektu baranka”, czyli napuszonej, bezkształtnej plątaniny loczków. Współcześnie mamy już (na całe szczęście) dostęp do specjalistycznych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów po trwałej. Warto zaopatrzyć się w co najmniej kilka produktów z takiej
linii. Włosy można również wzmacniać przy pomocy specjalnych ziołowych płukanek (np. ze skrzypu polnego, z mięty, pokrzywy czy rozmarynu), bądź piciu naparów z tychże ziół. W przypadku zabiegów regeneracyjnych bardzo istotna jest systematyczność – w ten sposób nie tylko będziemy mogły korzystnie wpłynąć na kondycję włosów, ale też przedłużyć trwałość uczesania.

TAGI: Trwała ondulacja, zabieg stylizacyjny, unikać suszarki, pierwsze mycie włosów po ondulacji, ,, efekt baranka,, – preparaty do pielęgnacji.

PODZIEL SIĘ: