Domowe sposoby na rozdwojone końcówki

Rozdwojone końcówki to bardziej problem natury estetycznej niż zdrowotnej. Nie oznacza to jednak, że nie jest on uciążliwy. Mało tego – od tego mogą się zacząć nasze kłopoty ze zniszczonymi kosmykami. Często rozdwojone końcówki są wynikiem przesuszenia włosów, nieprawidłowej pielęgnacji, niedostatecznej ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi a nawet…nieprawidłowego cięcia u fryzjera. Przy rozdwojonych końcówkach trudno mówić o w pełni skutecznej kuracji. Wśród domowych sposobów na rozdwojone końcówki włosów można wyróżnić takie, które stosuje się w ramach profilaktyki, oraz takie, które stanowią doraźną pomoc w walce z tym kosmetycznym problemem.

Olejek rycynowy i lanolina.

Jeśli chodzi o rozwiązania zapobiegające rozdwajaniu się końcówek na włosach suchych, to możemy wśród nich wymienić: ochronę włosów olejkiem rycynowym lub lanoliną (do zastosowania przed myciem głowy, nakładamy jak maseczkę), wcierki z oleju słonecznikowego czy oliwy z oliwek, a także maseczkę z jajka. Co istotne – włosy za każdym razem po aplikacji warto zawinąć w ręcznik. Rzecz jasna takie natłuszczanie nie przysłuży się włosom już tłustym. Dla nich konieczne jest znalezienie innego rozwiązania. Posiadaczki takich włosów mogą zdecydować się na zastosowanie ziołowej płukanki, na przykład ze skrzypu polnego czy pokrzywy. Jeśli chodzi o sposoby na pielęgnację włosów, w których końcówki już są rozdwojone, to korzystne działanie mają szczególnie maski, czy to z oliwy z oliwek i soku z cytryny (wymieszanych w równych proporcjach), czy to z oliwy i żółtka, a także z awokado i olejku rycynowego.

Podcięcie końcówek.

Warto jednak pamiętać, że zarówno domowe sposoby, jak i pielęgnacja przy pomocy preparatów gotowych (ze sklepu zielarskiego, kosmetycznego lub apteki) nie stanowią sposobu na całkowite rozwiązanie problemu. Niestety – rozdwojonych końcówek można się całkowicie pozbyć jedynie przy pomocy ich podcięcia. Również specjalne kosmetyki – sera i odżywki, nie odznaczają się skutecznością adekwatną do stosunkowo wysokich cen.

TAGI: Rozdwojone końcówki, skuteczne kuracje, olejek rycynowy i lanolina, ziołowe płukanki, gotowe preparaty, maski z oliwy i żółtka.

PODZIEL SIĘ: