Pielęgnacja włosów

Nie każdemu dana jest bujna grzywa zdrowych włosów. Często jednak dzięki właściwej pielęgnacji można sprawić, że nasze kosmyki będą lepiej odżywione, grubsze, a nawet gęstsze. W dodatku codzienne układanie fryzury nie będzie przykrym obowiązkiem, lecz przyjemnością. Oczywiście prawidłowa pielęgnacja wymaga pewnego zaangażowania. Przede wszystkim konieczne jest rozpoznanie swojego typu włosów oraz dobranie do nich odpowiedniego rodzaju kosmetyków.

Odżywki i szampony.

Szampon oraz odżywka stanowią niezbędne minimum. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami włosów wymagających więcej uwagi (np. farbowanych, zniszczonych, po trwałej ondulacji, wyjątkowo długich, z tendencją do wypadania etc.) warto pomyśleć o dodatkowych specyfikach, jak maski, wcierki, ampułki odżywiające, olejki czy sera. Poza preparatami do pielęgnacji warto zwrócić także uwagę na jakość materiałów, z których wykonane są szczotki i grzebienie stosowane na co dzień. Dobrze jest zdecydować się na szczotkę, która nie podrażnia naszej skóry głowy oraz jest wykonana z miękkich i elastycznych komponentów (warto jednak zaznaczyć, że naturalne włosie nie będzie korzystnym rozwiązaniem dla każdego).

Suszenie włosów.

Kolejnym istotnym elementem pielęgnacji jest suszenie włosów. Co istotne – jest ono konieczne nawet latem, bowiem pozostawanie we włosach mokrych zwiększa prawdopodobieństwo ich uszkodzeń (zwłaszcza przy końcówkach). Każdorazowo użycie suszarki powinno kończyć się uruchomieniem zimnego strumienia powietrza – co pomaga domknąć łuski włosowe. Poza odżywianiem włosów od zewnątrz warto pamiętać również o odpowiedniej diecie, bogatej w mikroelementy, oraz suplementacji. Na co dzień warto chronić włosy (oraz skórę głowy) przed uszkodzeniami, ale przede wszystkim pamiętać o systematycznej pielęgnacji, regularnym podcinaniu końcówek oraz o nie stosowaniu zbyt wielu produktów (i narzędzi) do stylizacji.

TAGI: Zdrowe włosy, odżywianie włosów, ondulacje, odżywki, szampony,suszenie włosów, odpowiednia dieta.

PODZIEL SIĘ: