Pielęgnacja włosów kręconych – co warto o niej wiedzieć?

pielegnacja-wlosow-kreconych

 

Pielęgnacja włosów kręconych to obowiązkowy temat dla wszystkich posiadaczy pięknych loków. Co warto o niej wiedzieć?

Zakręcony włos

Zwykle jest tak, że posiadacze prostych włosów chcą mieć kręcone i odwrotnie. Kręcone włosy są jednak niezwykłym atutem, ponieważ nie każdy może pochwalić się naturalnymi lokami. Moda na loki potwierdza, że zakręcona czupryna robi wrażenie i przyciąga zazdrosny wzrok innych. Naturalnie kręcone włosy będą wyglądały atrakcyjnie tylko wtedy, jeśli właściwie o nie zadbamy. Tego typu włosy są bardzo wymagające i potrzebują właściwej pielęgnacji.

Pielęgnacja włosów kręconych – co warto o niej wiedzieć?

krecone-wlosy

Posiadacze kręconych włosów mogą borykać się z wieloma problemami. Taki rodzaj włosa jest suchy i podatny na uszkodzenia. Pukle mogą być cienkie i delikatne. Zbyt mocne szampony mogą jeszcze bardziej wysuszyć nasze włosy. Najlepszymi kosmetykami do pielęgnacji są te, przeznaczone dla suchych i zniszczonych włosów. Odpowiednie składniki odżywcze wzmocnią ich strukturę i skutecznie usuną wszelkie zanieczyszczenia. Kręconych włosów nie należy myć zbyt często. Zabieg raz na kilka dni zdecydowanie wystarczy. Kluczową rolę w pielęgnacji odgrywają odżywki i maski. One także powinny być dopasowane do struktury fryzury. Odżywkę warto nakładać zawsze po umyciu głowy. Maskę wystarczy nałożyć raz w tygodniu i pozostawić na włosach na około 30 minut. Taki zabieg poprawi ich elastyczność i ułątwi rozczesywanie. Włosy będą się lepiej układać. Idealnym produktem dla osób z lokami są popularne olejki. Olejek, np. arganowy możemy wetrzeć w końcówki lub zaaplikować odrobinę na całe włosy. Dzięki niemu nabiorą blasku i miękkości. Producenci kosmetyków do włosów oferują wiele produktów. Wśród nich znajdziemy także odżywki w sprayu, które możemy stosować zarówno na suche jak i mokre włosy. Jeśli mowa o pielęgnacji, nie możemy pominąć suszenia. Kręcone włosy nie lubią suszarki. Jeśli możemy zrezygnować z mechanicznego suszenia, zróbmy to, a nasze włosy odwdzięczą się pięknym i zdrowym wyglądem. W sytuacjach, kiedy musimy szybko wysuszyć czuprynę, używajmy sprzętu z dyfuzorem i jonizacją. Właściwy nawiew powietrza nie zniszczy naszych loków.

Pielęgnacja włosów kręconych wymaga stosowania odpowiednich zasad i kosmetyków. Prawidłowo traktowane włosy będą wyglądały pięknie i zdrowo. Odżywione i nawilżone włosy będą się lepiej kręcić, a my nie odpędzimy się od spojrzeń przechodniów.

PODZIEL SIĘ: