4 sposoby na wzmocnienie włosów

zabieg-rekonstrukcji-wlosow

Włosy są wizytówką każdego człowieka i wiele o nim mówią. Są głównym elementem w naszym wyglądzie, który najbardziej rzuca się w oczy. To właśnie na nie w pierwszej kolejności zwracamy uwagę, dlatego każdemu z nas zależy, aby nasze włosy były mocne, zdrowe i lśniące, a fryzura nie tylko po wyjściu od fryzjera wyglądała elegancko i efektownie. Jednak naszym włosom zagraża wiele wyniszczających czynników, takich jak: urządzenia do stylizacji, słońce, woda czy wiatr. To wszystko sprawia, że stają się suche, zniszczone, pozbawione blasku i życia. Co można zrobić, aby temu zaradzić? Poniżej znajdziecie 4 podstawowe sposoby na wzmocnienie włosów.

  1. Wzorowe mycie włosów

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby myć włosy w ciepłej a nie gorącej wodzie. Wrzątek otwiera łuski włosa przez co są one narażone na zniszczenia, w rezultacie są bardzo łamliwe. Nie należy również szorować skóry głowy podczas mycia – podrażniasz w ten sposób cebulki włosów i narażasz je na wypadanie. Drapanie skóry głowy podczas mycia włosów jest niewskazane również dlatego, że powoduje pobudzenie gruczołów łojowych i szybsze przetłuszczanie się włosów, a ponadto może splątywać i wyrywać nadmierną ilość włosów. Pamiętaj także, aby nie myć włosów zbyt często – nalepiej robić to co dwa dni. Pozwolisz tym samym na wytworzenie naturalnego płaszcza ochronnego i wzmocnienie się włosów. Po umyciu nie trzyj włosów ręcznikiem, to również otwiera ich łuski, pozwól swobodne im wyschnąć, bądź okręć je delikatnie miękkim ręcznikiem z mikrofibry.

    2. Pielęgnacja

Kluczową sprawą jest również dobór odpowiednich kosmetyków. Zwróć uwagę na ich skład. Najlepiej wybierać te, które zawierają naturalne składniki, takie jak olejki, jedwab czy kreatynę. Odbudowują strukturę włosa i wzmacniają cebulki. Pamiętaj, że sam szampon nie wystarczy aby wzmocnić włosy. Po dokładnym, ale delikatnym umyciu włosów szamponem, nanieś na nie odżywkę z tej samej linii. Raz w tygodniu dobrze jest również zastosowanie maskę, którą powinno trzymać się na włosach co najmniej kilka minut. Unikaj suszarki i prostownicy, gdyż gorące powietrze bardzo negatywnie wpływa na strukturę włosa. Używaj wałków do włosów, dzięki którym uzyskasz puszystą fryzurę bez użycia gorącego powietrza. Jeśli jednak musisz zastosować suszarkę lub prostownicę, spryskaj najpierw włosy sprayem ochronnym, dzięki czemu zapobiegniesz ich przesuszaniu. Aby wzmocnić efekt gęstych, zdrowych włosów, 2-3 razy w tygodniu wcieraj w skórę głowy olejki lub tzw. wcierki do włosów.

    3. Zbilansowana dieta

To, co jemy na co dzień ma ogromny wpływ nie tylko na naszą skórę ale również na włosy. Dlatego kiedy myślimy o poprawie kondycji włosów powinniśmy również przemyśleć zmianę diety. Powinna składać się przede wszystkim z różnorodnych pokarmów, bogatych w białko i żelazo. Zadbaj, żeby znalazły się w niej ryby, gdyż zawierają kwasy tłuszczowe omega3, białko i dużo witamin. Do tego chude mięso, nabiał, owoce i warzywa (5 razy dziennie), orzechy i produkty pełnoziarniste. Warto rozważyć także zażywanie suplementów diety i picie pokrzywy na wzmocnienie włosów.

    4. Zabieg rekonstrukcji włosów

Niektóre zabiegi fryzjerskie, takie jak farbowanie czy prostowanie włosów, mogą negatywnie wpływać na ich strukturę. Są jednak też specjalistyczne zabiegi pomagające w regeneracji zniszczonych włosów. Jest nim np. zabieg rekonkstrukcji włosów, dostępny w: http://www.anlaya.pl/fryzjer/rekonstrukcja-wlosow/. Jest zabiegiem regenerującym strukturę włosa, przywraca miękkość, blask i gładkość. Daje zaskakujące efekty, na które nie musimy dłużej czekać niż do końca zabiegu. Ważnym aspektem w zabiegu rekonstrukcji włosów jest również przedłużenie trwałości koloru w przypadku włosów farbowanych.

Więcej zabiegów wspomagających strukturę włosów znajdziesz na: anlaya.pl.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: