Pielęgnacja włosów krótkich

To nieprawda, że jedynie o długie włosy trzeba dbać. Krótka fryzura również ma swoje wymagania. I choć na takie uczesanie wiele pań decyduje się właśnie „dla wygody” to nie należy lekceważyć potrzeb takich włosów. Przede wszystkim należy pamiętać, że krótkie włosy potrzebują częstszego podcinania u fryzjera (aby zachować kształt) oraz zabiegów stylizacyjnych. Niestety – często krótkie włosy są przez ich posiadaczki (i posiadaczów) nadmiernie obciążane – zarówno kosmetykami do stosowania po umyciu włosów (jak pianki) czy na włosy suche (lakiery, gumy, żele, pomady, pasty).

Częste mycie.

Tym samym krótka fryzura wymaga częstszego mycia. Oczywiście szampon musi być dobrany do potrzeb włosa – jego struktury (cienkie bądź grube), właściwości (suche lub przetłuszczające się). Należy również pamiętać, iż włosy znikomej długości również potrzebują odżywki – zwłaszcza, jeśli poddane zostały koloryzacji lub zabiegowi trwałej ondulacji. Ponad to preparaty pielęgnacyjne powinny być dostosowane do aktualnie panującej aury. Nie bez znaczenia jest również sposób aplikacji – ważna jest tutaj precyzja oraz równomierność w nakładaniu kosmetyku, a także (w przypadku masek) czas użytkowania.

Konieczna zmiana szamponów.

Nawet jeśli znajdziemy ulubiony szampon, odżywkę czy piankę warto je zmienić. Podobnie jak w wypadku włosów długich istotna jest temperatura wody oraz powietrza suszarki – nie można dopuścić do oparzenia skóry głowy, która w wypadku krótkich włosów może być bardziej wyeksponowana podczas mycia. Jeśli nie chcemy zbyt często odwiedzać fryzjera, możemy spróbować samodzielnego podcinania kosmyków w domu. W takiej sytuacji dobrze jest zaopatrzyć się w profesjonalne fryzjerskie nożyczki.

TAGI: Wymagania krótkiej fryzury, częste mycie włosów, zmiana szamponów i odzywek, samodzielne podcinanie kosmyków.

PODZIEL SIĘ: