Pielęgnacja włosów długich

Najwięcej możliwości stylizacji na co dzień dają z pewnością włosy długie. Sploty, podpięcia, powiewające pukle – potrafią zachwycać. Aby jednak było to możliwe, konieczna jest właściwa pielęgnacja. A z tym wcale nie jest tak prosto. Długie włosy wymagają bowiem specjalnego traktowania. Wbrew pozorom nie mogą być pozostawione „same sobie” – trzeba regularnie podcinać ich końcówki, dbać o ogólną kondycję skóry głowy, stosować preparaty odżywiające i ochronne. Długie włosy wymagają również ostrożnego traktowania na co dzień.

Długie włosy, jak pielęgnować.

Ich czesanie musi być odpowiednio delikatne, kosmetyki dobrane. Długie włosy powinny być myte często, warto jednak zwrócić uwagę na sposób ich czyszczenia. Popularna jest metoda OMO – czyli używanie odżywki, następnie szamponu, a na koniec procesu znowu odżywki. Niezależnie jednak od specyfiku trzeba pamiętać, by skórę głowy delikatnie masować (a nigdy – szorować!), poprawia się w ten sposób ukrwienie skóry głowy oraz kondycję cebulek włosowych. Woda, którą spłukujemy włosy powinna być lekko ciepła. Ponad to – należy ograniczyć stosowanie po myciu suszarek, lokówek czy prostownic. Warto natomiast dbać o odpowiednie nawilżenie, przy pomocy wspomnianych odżywek, masek, lotionów. Pamiętajmy przy tym, by nie obciążać włosów, pozbawi je to bowiem witalności i objętości.

Dbanie o końcówki.

Częste podcinanie końcówek wbrew obiegowym opiniom nie przyspieszy ich wzrostu, ale za to korzystnie wpłynie na kondycję. Trzeba bowiem wiedzieć, że w długich włosach wzmożonej pielęgnacji wymagają właśnie końcówki. Na szczególną uwagę zasługują włosy także nocą – nie należy spać w rozpuszczonych puklach, ponieważ wtedy są narażone na liczne mikrouszkodzenia. Z tego samego powodu należy korzystać z miękkich gumek do włosów (bez metalowych elementów), a jeśli to możliwe – również szczotek z naturalnego włosia (które oprócz delikatnego masażu głowy nadają włosom wspaniały blask).

TAGI: Czesanie, kosmetyki, podcinanie końcówek, ukrwienie skóry, metoda OMO, suszarki, prostownice, szczotki.

PODZIEL SIĘ: