Pielęgnacja włosów długich

Niezależnie od tego, jakie fryzury są aktualnie „na topie” długie włosy zawsze będą miały grono zwolenników. Może dlatego, że od wieków kojarzą się ze wszystkim co kobiece. Niestety – pielęgnacja takich kosmyków jest szczególnie czasochłonna. Nie zniechęca to jednak rzeszy posiadaczek długich włosów do ich dalszego zapuszczania. Włosy długie wymagają jednak większej uwagi – łatwiej o ich uszkodzenia (zwłaszcza w rejonie końcówek), częściej wypadają, mogą mieć też tendencje do przetłuszczania się u nasady oraz przesuszania na końcach.

Mycie i odżywianie włosów.
Nie tylko konieczna jest ostrożność w toku życia codziennego – by włosów nie przyciąć suwakiem, nie połamać, nie sypiać w rozpuszczonych pasmach, ale luźno związanych, np. w warkocz etc. Również mycie włosów, ich odżywianie oraz suszenie wymagają delikatności. Do mycia konieczne jest dobranie odpowiedniej temperatury wody oraz kosmetyków (popularna jest metoda, w której najpierw używa się do mycia odżywki, następnie szamponu a potem znów odżywki). Suszenie napływem chłodnego powietrza powinno być obowiązkowym punktem pielęgnacji niezależnie od pory roku (mokre włosy są bardziej narażone na urazy), zanim jednak do niego przystąpimy konieczne jest delikatne osuszenie włosów ręcznikiem.

Częste szczotkowanie.

Włosy rozczesujemy dopiero, gdy nieco wyschną. Jeśli chodzi o częstotliwość mycia – powinna zależeć od rodzaju włosów. Nie ma w tej kwestii uniwersalnych zasad, jednak warto pamiętać, by zbyt często nie myć długich włosów. Konieczne jest za to częste szczotkowanie. Dzięki niemu włosy nie będą splątane, a zimą nie będą się elektryzowały. Oczywiście wybór „sprzętu” jest w takim wypadku niezwykle istotny (szczotki z naturalnych materiałów, grzebienie z szerokim rozstawem zębów).

TAGI: Pielęgnacja długich kosmyków, przetłuszczanie się włosów, przesuszanie, dobranie temperatury wody, szczotkowanie.

PODZIEL SIĘ: