Olejek- widmo. O cudownych właściwościach oleju makadamia

O cudownych właściwościach oleju makadamia
Rachel Coyne z Unsplash

Olej makadamia bije rekordy popularności wśród kosmetyków przeznaczonych do olejowania włosów. Zachwycone kobiety piszą o nim w samych superlatywach wrzucając zdjęcia przed i po kuracji olejkiem. Co decyduje o tym, że jest on tak wyjątkowy, jeśli chodzi o pielęgnację włosów?

Olej makadamia bije rekordy popularności wśród kosmetyków przeznaczonych do olejowania włosów. Zachwycone kobiety piszą o nim w samych superlatywach wrzucając zdjęcia przed i po kuracji olejkiem. Co decyduje o tym, że jest on tak wyjątkowy, jeśli chodzi o pielęgnację włosów?

– olejek pozyskuje się z maleńkich orzechów makadamia rosnących głównie w Australii.

– w porównaniu do innych olejów używanych podczas zabiegu olejowania włosów makadamia nie przetłuszcza on tak silnie włosów i skóry głowy…w zasadzie użyty w odpowiedniej (czytaj: minimalnej) ilości nie pozostawia po sobie śladów.

– ta niesamowita moc wchłaniania sprawia, ze nałożony olejek dosłownie w kilka chwil znika we wnętrzu naszych włosów.

– ten „kosmetyczny Houdini” jest równie szybko absorbowany przez ludzką skórę, dlatego z takim entuzjazmem stosuje się go jako maseczki na włosy oraz różne partie ciała- użycie go jest bardzo komfortowe, nie trzeba się obawiać, ze potłuścimy olejkiem wszystko i wszystkich dookoła

– na tym sztuczki się nie kończą- olejek do włosów dalej czaruje i przyspiesza suszenie włosów suszarką, ponieważ skutecznie odpycha cząstki wody.

– jest niezastąpiony podczas koloryzacji włosów: nałożony na nie przed samym farbowaniem nie tylko sprawi, że farba, a raczej jej pigmenty wchłoną się szybciej, ale również wzmocni efekt koloryzacji jednocześnie nadając pięknego blasku włosom

– zawiera on niespotykany w innych olejkach kwas tłuszczowy z grupy omega- 7: kwas oleopalmitynowy. Jest to jeden z głównych składników sebum wytwarzane na naszej skórze głowy. Nic więc dziwnego, ze jest on tak prędko absorbowany przez naszą skórę, która niestety z wiekiem traci sebum i starzeje się oraz wysusza. Mieszki włosowe potrzebują go w szczególności, by włosy mogły rosnąc zdrowe, gęste i grube.

– makadamia zawiera też bardzo wiele selenu, fosforu, magnezu i wapnia.

– witaminy występujące w olejku to E, B1,B3 (niacyna) B5, B6

– to jednak nie koniec dobrodziejstw ponieważ zaraz za witaminami w kolejce ustawia się kwas foliowy zwany inaczej folacyną– niesamowicie ważną substancją, która bierze udział w powstawaniu naszej matrycy genetycznej, czyli DNA. Oznacza to, że kwas foliowy reguluje wzrost i późniejsze funkcjonowanie naszych komórek.

Jeśli zatem jesteś fanką olejowania włosów, albo lubisz robić sobie maseczki i kompresy na ciało (np. na dłonie lub stopy) koniecznie przetestuj tego australijskiego iluzjonistę.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: