Nietrwała farba do włosów

Moda jest nietrwała i kapryśna. Bywa również, że nasze upodobania również – także te dotyczące własnego wyglądu. Nie zawsze trwała koloryzacja włosów jest czymś, co nam odpowiada. W końcu kolor może się znudzić. A wielokrotne farbowanie na różne kolory może przynieść efekt mało upiększający (od nieokreślonej barwy pukli po ich utratę). Z pomocą przychodzi jednak…koloryzacja nietrwała. Czyli zmywalna. Możemy wybierać spośród szerokiej palety preparatów.

Żel i pianka do włosów.

Ze względu na długość utrzymywania się efektu na włosach oraz formułę tych środków wyróżniamy: żele barwiące do włosów (do stosowania raczej na pojedyncze pasma, zmywalne całkowicie już po 6 – 8 myciach), pianki koloryzujące (do użytku na całej długości włosów, zmywalne po kilku myciach), maskary czy kolorowe lakiery do włosów (często dające jednorazowy efekt, przeznaczone na tzw. „specjalne okazje”). Zdecydowanie najtrwalszy efekt z tymczasowych środków koloryzujących dają szampony. Możemy wybierać spośród takich utrzymujących się do kilku myć, ale na rynku są też produkty wytrzymujące takich myć kilkadziesiąt. Szamponem można głównie włosy przyciemnić, rzadziej rozjaśnić.

Szampony koloryzujące.

Nie pokrywają one też siwych włosów. Niemniej – niewątpliwą zaletą nietrwałej koloryzacji jest fakt, że można ją bez obaw wykonywać samodzielnie. Z reguły bowiem środki te są mniej drażniące, nie wnikają w strukturę włosa, nie naruszają jego łusek. I nawet jeśli efekt będzie się różnił od obiecanego przez producenta, to przecież będziemy mogły łatwo się go pozbyć. Ale uwaga – zdarza się, że szampon koloryzujący wcale nie jest „nietrwały”. Należy mieć to na uwadze, i w drogeriach decydować się tylko na takie produkty, o których wiemy, że są dobrej jakości.

TAGI: Koloryzacja włosów, wielokrotne farbowanie, pojedyncze pasma, środki koloryzujące, szampony koloryzujące.

PODZIEL SIĘ: