Dlaczego twoje włosy nie chcą się układać?

Dlaczego twoje włosy nie chcą się układać

Każda z nas miewa gorszy dzień, kiedy jej włosy odmawiają jakiejkolwiek współpracy i żyją własnym życiem. Pół biedy, gdy taka sytuacja ma miejsce, gdy po prostu idziemy do pracy. Gorzej, gdy dochodzi do niej w dniu naszego ślubu. Dlaczego twoje włosy nie chcą się układać?

Włosy są zbyt zniszczone

Gdy włosy są bardzo zniszczone, często nie chcą się układać tak, jak sobie tego życzymy. Suche pukle mają niedomknięte łuski, przez co wystają z gładkiego koka. Zazwyczaj jednak wystarczy je spryskać czymś nawilżającym i dociążającym, by przestały sprawiać trudności.

Włosy są niskoporowate

Gdy włosy są bardzo zdrowe, niskoporowate, mają świetnie domnkięte łuski, trudno poddają się procesom stylizacyjnym. Na ogół nie chcą się układać. Włosy niskoporowate są na ogół gładkie i proste, trudno uzyskać z nich loki czy fale. Te bardzo szybko się rozprostowują.

Użyłaś zbyt dużo odżywek do włosów

Czasem włosy nie chcą się układać w skomplikowane upięcia, ponieważ są zbyt śliskie. Taka sytuacja ma miejsce tuż po myciu i nałożenie na pukle zbyt dużych ilości odżywek na bazie silikonów. Te wspaniale kondycjonują nasze pukle, przywracając im gładkość i miękkość. Mają jednak jedną wadę. Nadają włosom poślizg, przez co te mogą wyślizgiwać się spod spinek i innych elementów dekoracyjnych. W rezultacie tak dobrze nawilżone włosy nie nadają się do koka czy innych fantazyjnych upieć. Pięknie prezentują się natomiast rozpuszczone.

Zapomniałaś o kosmetykach do układania włosów

Bardzo rzadko daje się ułożyć włosy bez kosmetyków do modelowania. Gdy chcesz uzyskać loki, przed ich kręceniem powinnaś wetrzeć w pukle piankę do loków. Dzięki niej włosy staną się bardziej podatne na kręcenie. Gdy chcesz wygładzić włosy, powinnaś nałożyć na nie emulsję bogatą w silikony, które cudownie wyrównują fakturę naszych pukli. Wbrew pozorom na kosmetyki do układania włosów nie musisz wydawać majątku. Te profesjonalne pod względem składu i wykorzystanych technologii często niczym nie różnią się od drogeryjnych.

Twoje włosy są zbyt naelektryzowane

Czasem stosujemy niewłaściwe kosmetyki do pielęgnacji włosów, przez co nasze kosmyki są zbyt naelektryzowane. Sterczą na wszystkie strony świata. Nieestetycznie wystają z koka, kucyka. Nie prezentują się też zbyt korzystnie, gdy nosimy rozpuszczone pukle. Na szczęście przy naelektryzowaniu pomóc może odżywka bez spłukiwania w formie sprayu. Wystarczy ją rozpylić na krnąbrne pukle.

Faza cyklu miesiączkowego nie sprzyja idealnej fryzurze

Niestety, na to, jak prezentują się nasze włosy, ogromny wpływ wywierają hormony, w tym także te produkowane przez jajniki, które kontrolują naszą płodność. Wszelkie zaburzenia w tym zakresie wpływają negatywnie na stan naszych pukli i ich niechęć do układania.

PODZIEL SIĘ: