Jesienna regeneracja włosów

regeneracja-wlosow

Słoneczny czas mógł niekorzystnie podziałać na nasze włosy. Z pomocą poprawy ich wyglądu przychodzi jesienna regeneracja włosów.

Ślad lata na włosach

Słońce, morska woda i wiatr z pewnością zostawiły swój ślad na naszych włosach. Częste wiązanie pukli w kok lub kucyk było przydatne podczas upałów, ale mogło sprawić, że ich obecny wygląd pozostawia wiele do życzenia. Aby odzyskać dawny blask i piękno włosów, potrzebne będą odpowiednie zabiegi i kosmetyki.

Jesienna regeneracja włosów

Włosy po lecie mogą być wysuszone i pozbawione blasku. Godziny spędzone na słońcu na pewno odbiły się na zdrowiu naszych włosów. Regeneracja włosów może okazać się niezbędna. Właściwe zabiegi pomogą odbudować ich strukturę. Wzmocnią je i sprawią, że szybko odzyskają błysk i witalność.

Maska na włosy

W ramach jesiennej regeneracji warto zafundować włosom maskę. Taki kosmetyk wymaga dłuższego trzymania na głowie niż tradycyjna odżywka. Maskę najlepiej nałożyć na umyte wcześniej włosy, założyć czepek foliowy i owinąć włosy ręcznikiem. Dla lepszego efektu można ogrzać turban suszarką. Zaaplikowaną maskę można trzymać na głowie nawet do godziny czasu. Taki zabieg wykonamy również w salonie fryzjerskim. Profesjonaliści zwykle oferują cale serie zabiegów regeneracyjnych, więc warto o nie zapytać.

Podcięcie końcówek włosów

Zniszczone końcówki to jeden z objawów nadmiernego wystawiania włosów na słońce i licznych zabiegów stylizacyjnych. Po okresie letni najlepiej udać się do fryzjera, aby podciąć końcówki. Taki zabieg nie zmieni drastycznie naszej fryzury a sprawi, że szybciej się zregeneruje. Włosy będą wzmocnione i polepszy się ich wzrost.

Odżywki

wlosy

Odżywka to nieodłączny element pielęgnacji włosów. Suche pukle potrzebują odpowiedniego poziomu nawilżenia i odżywienia. Cenne olejki i substancje odżywcze poprawią wygląd włosa i ułatwią rozczesywanie. Odżywkę warto nakładać przy każdorazowym myciu głowy.

Olejowanie

Olejowanie to czasochłonna ale za to bardzo skuteczna metoda regeneracyjna. Olej arganowy, kokosowy, czy olej z amli będą do tego celu idealne. Włosy po olejowaniu trzeba spłukiwać nawet kilka razy, ale już po niedługim czasie możemy zauważyć różnicę w ich wyglądzie. Oleje nadają włosom blasku i jedwabistej gładkości, więc warto poświęcić czas na taki zabieg.

PODZIEL SIĘ: