Jak w prosty sposób uzyskać gęste włosy?

geste-wlosy

Utrata gęstości i przerzedzanie się włosów to problem, który wcale nie dotyczy wyłącznie mężczyzn. Zmagają się z nim niestety również kobiety.

Utrata gęstości włosów to proces

Cieszy fakt, że mówimy o procesie, który można nie tylko powstrzymać, ale niekiedy nawet odwrócić. Niemała jest w tym zasługa naukowców pracujących w Laboratoriach L’Oreal. To właśnie oni odkryli, że mówiąc o zmniejszającej się gęstości włosów mamy do czynienia z procesem ciągłym. W jego pierwszej fazie następuje utrata witalności, z czasem jednak pasma przerzedzają się u nasady i tracą objętość, a w końcowej fazie dochodzi do spowolnienia tempa wzrostu i utraty gęstości.

Jak uniknąć utraty gęstości włosów? Działanie na mieszki włosowe

Proces, jak już wspomniano, jest odwracalny, wymaga jednak zastosowania odpowiedniego żywienia i właściwej pielęgnacji włosów. Pomóc może również odpowiednia suplementacja. Pierwszym krokiem, jaki musimy podjąć jest działanie na mieszki włosowe. Klasyczne szampony nie zawsze dają sobie z tym radę, trudno dziwić się więc, że w sprzedaży coraz częściej pojawiają się toniki, lotiony oraz specjalne preparaty w ampułkach przeznaczone do tego, aby wcierać je w naskórek. Składniki preparatów nie zawsze wnikają tak głęboko, jak byśmy sobie tego życzyli, zaleca się więc masowanie głowy przez co najmniej kilkanaście minut, aby przyspieszyć ten proces. Tu warto zwrócić uwagę także na porę wykonywania tego rodzaju zabiegów. Idealny jest bowiem wieczór, jeszcze przed położeniem się spać. Oczywiście, efekty nie będą natychmiastowe. Preparaty w ampułkach powinno się więc traktować tak, jak traktuje się kurację i stosować je w odpowiednich okresach.

Odpowiednia dieta pomoże utrzymać gęste włosy

Kolejnym krokiem na drodze do pięknych włosów jest odpowiednia dieta, warto więc pamiętać o szpinaku, brokułach, sałacie oraz brukselce. To właśnie te warzywa dają się poznać jako bogate nie tylko w żelazo, ale również w witaminę A oraz C uczestniczące w produkcji serum. Wpływają więc nie tylko na zdrowie włosów, ale i na ich wygląd. Nie powinniśmy zapominać również o fasoli, kurczaku oraz mięsie z indyka. Ich atutami są bowiem przyswajane przez organizm z dużą łatwością proteiny. Wartościowym, a przy tym smacznym składnikiem diety przyjaznej włosom są też orzechy i pełnoziarniste pieczywo.

Odpowiednia stylizacja włosówwlosy

Nie ma mowy o dbaniu o włosy również wtedy, gdy zapomnimy o znaczeniu, jakie posiada ich odpowiednia stylizacja. Tu na pierwszy plan wysuwa się lekka odżywka zwiększająca objętość nakładana już po umyciu włosów, nie można przy tym zapominać o tym, że nie powinna ona trafić na skórę głowy, bo może to obciążyć kolejne pasma. W trakcie suszenia włosów dobrze jest pochylać głowę i wykorzystywać grubą szczotkę do ich modelowania. Wybawienie może przynieść też wizyta w salonie fryzjerskim oraz przeprowadzony w nim zabieg poprawiający nie tylko wygląd, ale również kondycję pasm. Zabieg taki wzmacnia cebulki włosowe i stymuluje wzrost, a doświadczony stylista jest w stanie wzbogacić go o rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb włosów. Pielęgnacja domowa nie jest wcale mniej ważna. Niezbędne do niej preparaty można przy tym nabyć zarówno w drogeriach i aptekach, jak i w samych salonach fryzjerskich, gdzie czekają na nas profesjonalne kosmetyki. Celem domowych zabiegów jest przede wszystkim wzmocnienie i pobudzenie cebulek włosów.

Autor: Natalia Wieteska

PODZIEL SIĘ: