Jak pielęgnować suche włosy?

Jak pielęgnować suche włosy

Suche włosy są trudne w pielęgnacji, ale na szczęście dzięki odpowiednim działaniom można poprawić ich kondycję i nadać im witalności. O czym należy pamiętać? Jak pielęgnować suche włosy?

Dobra suszarka to podstawa

Na rynku można dostać wiele suszarek do włosów. Niemniej jest to sprzęt, na którym nie warto oszczędzać. Po pierwsze, gdy kupisz urządzenie o małej mocy, będziesz suszyć pukle godzinami. Po drugie, brak możliwości suszenia włosów w kilku zakresach temperaturowych, w tym chłodnym nawiewem, jest zgubny dla naszych włosów. Pamiętaj, aby nigdy nie suszyć włosów na najmocniejszych obrotach, bo je po prostu wysuszysz na wiór, na dodatek poparzysz sobie skórę głowy. Pamiętaj, aby zawsze domknąć łuski, susząc włosy pod koniec chłodnym nawiewem. Po trzecie, suche włosy wyglądają lepiej, gdy suszysz je suszarką z funkcją jonizacji. To je wspaniale wygładza.

Lokówka czy prostownica nie szkodą, gdy stosuje się je okazjonalnie

Nie ma nic złego w tym, że przed wyjściem na wesele czy bal karnawałowy chcesz zrobić sobie loki lub całkowicie wyprostować włosy. Gorzej, gdy używasz ich na co dzień. Wtedy wysuszysz je, nawet jeśli będziesz stosować kosmetyki termoochronne. Tego typu produkty to absolutna podstawa. To, że robisz loki okazjonalnie, nie znaczy, że w ogóle nie musisz ich używać. Poza tym postaw na lokówkę czy prostownicę dobrej jakości, która podczas pracy uwalnia keratynę i olejki.

Unikaj ozdób do włosów z elementami, w które mogą zaplątać się pukle

Bardzo lubimy fantazyjne spinki, opaski i gumki. Wyglądają często jak element biżuteryjny. Jednak każda perełka, wystający ćwiek etc. to element, w który zaplątują się suche włosy. Później trudniej je odplątać, więc je wyrywamy. Kupuj gładkie opaski lub takie z perełkami, które mają je jednak oddalone od brzegów opaski.

Dobra szczotka do włosów pomoże ci rozplątać włosy

Na rynku można spotkać wiele szczotek z plastikowymi ząbkami, które dzięki innowacyjnemu układowi ułatwiają rozplątywanie włosów. Jest to szalenie ważne przy suchych puklach, z których często tworzą się kołtuny. Rozczesywanie taką szczotką to czysta przyjemność.

Postaw na odżywkę bogatą w emolienty i silikony

Jeśli masz suche włosy, powinnaś stosować odżywki bogate w silikony i emolienty. Ich ciężkie formuły cię nie obciążą, ponieważ wysuszone pukle wszystko ładnie wchłoną. Nie bój się silikonów. Zupełnie niepotrzebnie okryły się złą sławą. Może nie odżywiają tak jak oleje roślinne, ale wspaniale wygładzają i zmiękczają suche pasma włosów.

Olejowanie włosów wysokoporowatych działa cuda

Suche włosy kochają oleje bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. W ich przypadku sprawdzi się olej słonecznikowy, sojowy, rzepakowy, ze słodkich migdałów i lniany. Olej nakładamy na zwilżone pukle przed myciem głowy, po czym zmywamy swoim szamponem, którego używamy na co dzień. Czasem konieczne jest dwukrotne mycie głowy. Na koniec na długość nakładamy odżywkę bogatą w emolienty.

PODZIEL SIĘ: