Farbowanie w domu czy u fryzjera?

Koloryzacja włosów niejedno ma imię. Współcześnie można się zdecydować zarówno na jej trwałe, jak i nietrwałe formy. Główną decyzją w wymiarze praktycznym jest jednak wybór pomiędzy farbowaniem w salonie fryzjerskim lub samodzielnym nałożeniem farby. Na ten pierwszy sposób wciąż jeszcze decyduje się wiele kobiet. Rozwiązanie ma swoje zalety, ale i wady. Z pewnością wizyta w salonie jest wskazana, jeśli planujemy radykalną zmianę koloru, na przykład rozjaśnienie kruczoczarnych kosmyków. Podobnie farbowanie przez profesjonalistę będzie dobrym pomysłem, kiedy nasze włosy noszą znamiona częstych zabiegów stylizacyjnych, koloryzacyjnych etc. (czyli po prostu są zniszczone, porowate).

Wielotonowy kolor.

Współcześnie uzyskanie wielotonowego koloru jest możliwe również w domu, niemniej jeśli chcemy nadać włosom jakiś ekstrawagancki odcień – często jesteśmy wręcz „skazane” na wizytę w salonie fryzjeskim. No właśnie – skazane…Bo takie rozwiązanie ma również wady. Należą do nich: dużo wyższe koszty zabiegu (dla porównania, w salonie za farbowanie trzeba zapłacić od 100 do kilkuset złotych; podczas gdy preparaty do użytku domowego wahają się od 5 – 50 złotych za opakowanie); konieczność zarezerwowania sobie większej ilości czasu; towarzystwo obcych osób, których historii wcale nie chciałyśmy poznawać (a że siedzą na fotelu obok – niestety jesteśmy zmuszone wysłuchiwać tych wynurzeń). Ponad to koloryzacja u fryzjera wcale nie gwarantuje, że uzyskany odcień spełni nasze oczekiwania. Samodzielne farbowanie włosów w domu staje się z drugiej strony coraz prostsze.

Różne odcienie i konsystencje.

Do wyboru mamy nie tylko wiele odcieni, kolorów czy producentów, ale i konsystencje farb (kremy, pianki, musy, maski itp), czy poziom trwałości. Co ciekawe, farby dostępne w sklepach z reguły cechuje mocniejsze działanie niż te z salonów fryzjerskich. Warto przy domowej koloryzacji pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zabezpieczeniu ubrania i skóry wokół twarzy, dokładnej lekturze ulotki. Jeśli chodzi o dobór koloru, to zalecane jest raczej przyciemnianie włosów w domu niż ich rozjaśnianie. Duża zmiana odcienia może się nie udać. Dodatkowo warto pamiętać, że włosy już farbowane mogą przybierać zupełnie inne odcienie, niż obiecuje producent.

TAGI: Gama kolorów, farbowanie włosów, odcienie włosów, koszty koloryzacji, radykalna zmiana kolorów.

PODZIEL SIĘ: