Dieta i suplementy dla włosów, skóry i paznokci

Piękne, zdrowie, mocne i lśniące włosy to nie tylko zasługa genów i preparatów kosmetycznych. Odpowiednia dieta i suplementy farmakologiczne mogą w znacznym stopniu wpłynąć na ich kondycję, tempo wzrostu i atrakcyjny wygląd.
Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, by móc cieszyć się doskonałą fryzurą w każdym wieku. Najlepszym z nich jest zapewnienie odpowiedniego odżywiania włosom „od środka”, czyli poprzez stosowanie zdrowej, zrównoważonej diety, bogatej w warzywa i owoce oraz produkty obfitujące w białko (takie jak: rośliny strączkowe, ryby, nabiał).
Stosowanie zrównoważonej diety służy dobrej kondycji całego ciała i prawidłowemu funkcjonowaniu poszczególnych jego organów. Nic więc dziwnego, że dzięki tak prostemu rozwiązaniu, można także być dumną posiadaczką pięknych włosów i mocnych paznokci. Osoby, które od lat przestrzegają zasad zdrowego trybu życia, a także zapewniają swojemu ciału odpowiednie ilości składników odżywczych, minerałów i witamin, zwykle wyróżniają się doskonałą prezencją.
Niedobory ważnych dla zdrowia składników mineralnych i witamin, można uzupełniać stosując preparaty farmakologiczne. Pośród wielu dostępnych suplementów diety, można zakupić także takie, które służą poprawie kondycji skóry, włosów i paznokci. W preparatach tych, głównym składnikiem aktywnym jest wyciąg ze skrzypu, pokrzywy lub drożdży lekarskich, które wzbogacane są niezbędnymi witaminami oraz minerałami. Zapewniają odpowiednie odżywianie włosa od cebulki, co sprzyja zauważalnie przyspieszonemu wzrostowi włosów i ich zdrowszemu wyglądowi.
Naszym włosom zdecydowanie nie służą rygorystyczne diety, nadmierny wysiłek, długotrwały stres, a także nawracające infekcje. Należy o tym pamiętać i w miarę możliwości redukować czynniki szkodliwe, które osłabiają pracę całego naszego organizmu.

PODZIEL SIĘ: