Olejek- widmo. O cudownych właściwościach oleju makadamia

Olej makadamia bije rekordy popularności wśród kosmetyków przeznaczonych do olejowania włosów. Zachwycone kobiety piszą o nim w samych superlatywach wrzucając zdjęcia przed i po kuracji olejkiem. Co decyduje o tym, że jest on tak wyjątkowy, jeśli chodzi o pielęgnację włosów?

Olej makadamia bije rekordy popularności wśród kosmetyków przeznaczonych do olejowania włosów. Zachwycone kobiety piszą o nim w samych superlatywach wrzucając zdjęcia przed i po kuracji olejkiem. Co decyduje o tym, że jest on tak wyjątkowy, jeśli chodzi o pielęgnację włosów?

– olejek pozyskuje się z maleńkich orzechów makadamia rosnących głównie w Australii.

– w porównaniu do innych olejów używanych podczas zabiegu olejowania włosów makadamia nie przetłuszcza on tak silnie włosów i skóry głowy…w zasadzie użyty w odpowiedniej (czytaj: minimalnej) ilości nie pozostawia po sobie śladów.

– ta niesamowita moc wchłaniania sprawia, ze nałożony olejek dosłownie w kilka chwil znika we wnętrzu naszych włosów.

– ten „kosmetyczny Houdini” jest równie szybko absorbowany przez ludzką skórę, dlatego z takim entuzjazmem stosuje się go jako maseczki na włosy oraz różne partie ciała- użycie go jest bardzo komfortowe, nie trzeba się obawiać, ze potłuścimy olejkiem wszystko i wszystkich dookoła

– na tym sztuczki się nie kończą- olejek do włosów dalej czaruje i przyspiesza suszenie włosów suszarką, ponieważ skutecznie odpycha cząstki wody.

– jest niezastąpiony podczas koloryzacji włosów: nałożony na nie przed samym farbowaniem nie tylko sprawi, że farba, a raczej jej pigmenty wchłoną się szybciej, ale również wzmocni efekt koloryzacji jednocześnie nadając pięknego blasku włosom

– zawiera on niespotykany w innych olejkach kwas tłuszczowy z grupy omega- 7: kwas oleopalmitynowy. Jest to jeden z głównych składników sebum wytwarzane na naszej skórze głowy. Nic więc dziwnego, ze jest on tak prędko absorbowany przez naszą skórę, która niestety z wiekiem traci sebum i starzeje się oraz wysusza. Mieszki włosowe potrzebują go w szczególności, by włosy mogły rosnąc zdrowe, gęste i grube.

– makadamia zawiera też bardzo wiele selenu, fosforu, magnezu i wapnia.

– witaminy występujące w olejku to E, B1,B3 (niacyna) B5, B6

– to jednak nie koniec dobrodziejstw ponieważ zaraz za witaminami w kolejce ustawia się kwas foliowy zwany inaczej folacyną– niesamowicie ważną substancją, która bierze udział w powstawaniu naszej matrycy genetycznej, czyli DNA. Oznacza to, że kwas foliowy reguluje wzrost i późniejsze funkcjonowanie naszych komórek.

Jeśli zatem jesteś fanką olejowania włosów, albo lubisz robić sobie maseczki i kompresy na ciało (np. na dłonie lub stopy) koniecznie przetestuj tego australijskiego iluzjonistę.

Tekst sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *