Zachwyć kolorem na włosach

Zachwyć kolorem na włosach

Domowa koloryzacja lub ta wykonywana w profesjonalnych zakładach fryzjerskich to dla wielu Pań obowiązkowy punkt dbania o wygląd. Odpowiednio dobrany kolor oraz oczywiście najwyższej jakości preparat to klucze do tego, by włosy były piękne, odżywione i prezentowały się dokładnie tak, jak chcemy. Zobacz, jak dopasować najlepszą farbę.

Postaw na jakość

Najwięcej Pań decyduje się na wykonanie zabiegu w domu i wybiera na przykład sprawdzone farby do włosów Artego. Tak jest po prostu taniej, ale warto również podkreślić, że korzystanie z usług doświadczonego fryzjera jest gwarancją idealnego farbowania. Przede wszystkim kluczem jest wybór produktu. Ten do trwałej koloryzacji będzie wnikać w strukturę włosa. Zawdzięcza to na przykład amoniakowi. Taka farba doskonale kryje siwe pasemka i sprawdzi się wtedy, gdy chcemy trwałej zmiany. Pojawiające się odrosty wystarczy pokryć farbą i taki zabieg wykonuje się co dwa miesiące. Poza tym na rynku znajdziemy również szampony koloryzujące, które rozjaśniają lub przyciemniają włosy maksymalnie od dwa tony. Nie jest to radykalna zmiana i nie poradzi sobie z siwizną, nie będzie trwała, ale doskonale odżywia włosy i sprawdza się nawet wtedy, gdy ich struktura jest zniszczona. Kolor natomiast zmywa się mniej więcej po 20 myciach.

W sieci koloru

Oczywiście zarówno w samej technice koloryzowania, jak i w składzie substancji zawartych w produktach oraz w samych barwach panują kresowe mody. Farby są również coraz bardziej bezpieczne, a ich efekt jest zdumiewający. Najchętniej Polki sięgają po blondy zarówno w chłodnym, jak i ciepłym odcieniu. Ten pierwszy będzie wyglądać rewelacyjnie u kobiet z jasną skórą o różowawym zabarwieniu, a drugi u Pań z ciemną oprawą oczu i złocistą cerą. Poza tym niezmiennie w modzie są rudości, brązy i oczywiście nieśmiertelna czerń. Coraz częściej wykonywane są kolorowe pasemka, efekt ombre czy też tworzenie oryginalnych mieszanek. Nie zawsze już chodzi tylko i wyłącznie o uzyskanie jednolitej barwy, lecz o stworzenie kreatywnego efektu na włosach.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając farbę, warto nie tylko skupić się na odpowiednim kolorze, ale również na składzie. Choć amoniak pozwala na to, by farba wnikała do wnętrza włosa, to na rynku znajdziemy coraz więcej produktów bez tego składnika. Dzięki temu unika się na przykład podrażnień skóry. Zamiast amoniaku stosowana jest na przykład monoetyloamina, która charakteryzuje się podobnymi właściwościami, ale jest łagodniejsza i nie ma intensywnego zapachu. Poza tym na opakowaniach poza nazwą koloru znaleźć można również jego numer. Taka informacja przyda się osobom, które regularnie korzystają z usług fryzjera, a chcą na przykład tylko uzupełnienie odrostów zrobić w warunkach domowych.

PODZIEL SIĘ: