Koloryzacja włosów w lato – chroń swoje włosy przed zmatowieniem z Casting Girls!

pielegnacja-wlosow-latem

Wydawałoby się, że pielęgnacja włosów w lato nie powinna niczym różnić się od pielęgnacji w inne pory roku. Tymczasem to właśnie w lato nasze włosy są narażone na najbardziej szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Słońce, a co za tym idzie szkodliwe promieniowanie UV, nie tylko bardzo je niszczą, ale też sprawiają, że bardzo szybko tracą swój intensywny kolor. Jak powinna wyglądać koloryzacja włosów w lato? I jak odpowiednio dbać o nie po zabiegu farbowania, by jak najdłużej cieszyć się intensywnym i błyszczącym kolorem włosów? Casting Girls odpowiedzą dziś na wszystkie te pytania!

Jak farbować włosy w lato?

  • Sam sposób farbowania włosów w lato nie będzie się różnił niczym szczególnym od farbowania włosów w zimę, na wiosnę czy jesień – metoda nakładania farby do włosów, czas jej trzymania czy sposób spłukiwania, należy pozostawić bez zmian.
  • Większą uwagę należy jednak zwrócić na właściwy wybór środka do koloryzacji włosów. W tym przypadku zdecydowanie nie sprawdzą się szampony koloryzujące – ich trwałość nie przekracza zwykle 4-6 myć, a szybkie zmywanie się wybranego koloru z włosów, może dodatkowo przyspieszyć działanie słońca czy chlorowanej wody.
  • Do koloryzacji włosów o tej porze roku warto wybierać farby trwałe lub półtrwałe, które będą jednocześnie wzbogacone odżywczymi substancjami, chroniącymi włosy przed promieniami UV, wiatrem, a także suchym i wilgotnym powietrzem.
  • Takie farby ma do zaoferowania marka L’Oreal Paris np. Casting Creme Gloss, posiadające w swoim składzie mleko pszczele, które wykazuje działanie regenerujące, nawilżające i nabłyszczające włosy, a także pobudzające je do szybszego wzrostu – polecają Casting Girls.
  • Poprzez dobór odpowiedniej farby, możemy zapewnić swoim włosom nie tylko efektowną koloryzację, a też wyjątkową pielęgnację.

Maseczka do włosów – odżywianie włosów po koloryzacji

W utrzymywaniu intensywnego koloru na włosach bardzo duże znaczenie ma to, w jaki sposób będziemy o nie dbać po wykonaniu zabiegu koloryzacji. Systematyczne odżywianie ich wybranymi maseczkami do włosów nie tylko zapobiegnie przesuszaniu się włosów na słońcu, ale też pozwoli na dłużej cieszyć się intensywnym oraz błyszczącym efektem koloryzacji. Pamiętajmy również o codziennym stosowaniu odpowiednich szamponów oraz odżywek przeznaczonych dla włosów farbowanych. Pomogą one utrzymać włosy w dobrej kondycji do czasu następnej koloryzacji.

Jak chronić swoje włosy przed czynnikami zewnętrznymi?

Jeżeli chcemy uchronić nasze włosy przed utratą wody oraz pięknego koloru, poza właściwą pielęgnacją, powinnyśmy też skupić się na odpowiednim zabezpieczeniu ich przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

  • Przy wzmożonym kontakcie ze słońcem np. podczas wakacyjnego wyjazdu, bogatego w kąpiele słoneczne, należy pamiętać o nałożeniu na włosy specjalnych kosmetyków z filtrami UV – dzięki temu po powrocie do domu nie staną się suche, łamliwe i zmatowione.
  • Bez względu na to czy planujemy długi, zagraniczny wyjazd czy opalanie się na działce, w naszej walizce powinno znaleźć się miejsce na kapelusz – nie tylko zabezpieczy nasze włosy przed szkodliwym działaniem słońca, ale będzie też stanowił modny dodatek do letniej stylizacji.
  • Podczas kąpieli w basenie lub w morzu, warto spiąć włosy w kucyk lub koczka, by ograniczyć ich kontakt z chlorowaną lub słoną wodą – takie czynniki również wpływają bardzo negatywnie na ich kondycję i przyczyniają się do szybkiego wypłukiwania się koloru.

Casting Girls – ucz się na doświadczeniu innych!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat właściwej pielęgnacji włosów w lato? Zapoznaj się z Casting Girls – otwartą społecznością i blogiem, w którym znajdziesz cenne porady dotyczące pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji Twoich włosów. Poznaj letnie trendy, ucz się i baw się z Casting Girls!

Więcej informacji o Casting Girls znajdziesz na stronie:

http://lorealcastinggirls.pl/

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: