Skuteczne czesanie włosów

Skuteczne czesanie włosów
Tim Mossholder z Unsplash

Czesanie włosów to wyjątkowo ważny element składający się na ich codzienną pielęgnację. Choć często o tym zapominamy, nie jest to wcale jedna z wielu często powtarzanych czynności, ale prawdziwa sztuka. Jej opanowanie nie jest proste. Jeśli jednak zdobędziemy niezbędną nam wprawę, odniesiemy szereg korzyści.

Co jest ważne w czesaniu włosów?

Nie ma tu zagadnień mało istotnych. Tak samo ważny jest wybór odpowiedniej szczotki, jak i częstotliwość ruchów wykonywanych podczas czesania. Pierwszym krokiem powinien być jednak wybór tych kosmetyków, dzięki którym łatwiejsze stanie się rozczesywanie naszych włosów.

Wybierz odpowiednie środki do pielęgnacji włosów

Dobrym pomysłem jest więc znalezienie takiego rozwiązania, które będzie ułatwiało rozczesywanie włosów bez konieczności ich ciągnięcia. Jeśli jeszcze nie mamy takiego rozwiązania, warto rozpocząć od standardowej odżywki pod warunkiem, że nie ma konieczności jej spłukiwania.

Na czym polega cała sztuka?

Kolejnym krokiem powinno być podzielenie włosów na części, a następnie sięgnięcie po kilka spinek lub wsuwek. Ich znaczenie jest niemożliwe do przecenienia, pozwalają bowiem na skuteczne rozdzielanie pasem włosów. Każde pasemko powinno być starannie przeczesane i dopiero, gdy jesteśmy zadowoleni z jego wyglądu, możemy sięgnąć po kolejne powtarzając wykonywaną przez nas czynność. Dopiero po rozczesaniu ostatniego z nich można jeszcze raz przeczesać wszystkie włosy. Konieczne jest też pamiętanie, aby czesać włosy w tym kierunku, w którym mają być układane.

Natalia Wieteska

PODZIEL SIĘ: