Jak uniknąć rozdwajania końcówek włosów

Rozdwajające się końcówki mogą pojawić się zarówno w wypadku włosów krótkich, jak i długich. Faktem jest jednak, że ryzyko ich wystąpienia zwiększa się wraz z długością pasm. Gdy struktura włosa ulega zmianie (niszczy się jego wewnętrzna łuska), wówczas końcówki zaczynają się strzępić. Proces ten może przebiegać szybciej przy niekorzystnych warunkach zewnętrznych – jak narażenie na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne czy związane z warunkami klimatycznymi.

Zapobieganie.

Jak bowiem powszechnie wiadomo, zarówno nadmiar stosowanych środków pielęgnacyjnych, jak i używanie nieodpowiednich kosmetyków do stylizacji, a także promieniowanie UV, silny wiatr mogą powodować zniszczenia struktury włosa, przesuszać nasze kosmyki i prowadzić do rozdwajania końcówek. Na szczęście temu problemami można zapobiegać. Wystarczy uważna pielęgnacja oraz ochrona naszych kosmyków (zwłaszcza, jeśli planujemy posiadać długie pukle i uniknąć konieczności ich ścinania). Jeśli chodzi o szampon, to warto wybrać taki, którego pH będzie niskie, a skład – jak najbardziej naturalny. W zimie można jednak zdecydować się na zakup szamponu zawierającego silikony – mogą one stanowić dobry sposób na ochronę przed niskimi temperaturami (oczywiście oprócz czapki).

Odżywki na wzmocnienie włosów.

Po każdym myciu zalecane jest zastosowanie odżywki – na końcówki najlepsza będzie taka bez spłukiwania, silnie nawilżająca i wzmacniająca. Raz na jakiś czas dobrze jest nałożyć na włosy maskę – częstotliwość użytkowania powinna jednak zależeć od rodzaju naszych włosów. Rozdwajające się końcówki mogą bowiem dotyczyć zarówno włosów suchych na całej długości, jak i suchych na końcach i przetłuszczających się u nasady. Za każdym razem bardzo istotne jest jednak by chronić włosy przed ekstremalnymi czynnikami atmosferycznymi, unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, narażenia na zbyt wysokie lub niskie temperatury. Ważne jest także, aby unikać mechanicznego uszkodzenia włosa – czy to przez niewłaściwe czesanie, czy stosowanie zbyt wielu przyborów do stylizacji.

TAGI: Rozdwajające się końcówki, uszkodzenia mechaniczne, włosy długie i krótkie, promieniowanie UV, niewłaściwe czesanie włosów.

PODZIEL SIĘ: