Pielęgnacja włosów farbowanych

Współcześnie zabieg koloryzacji nie jest już tak obciążający dla włosów jak dawniej. Możemy wybierać spośród farb odżywiających, z rozmaitymi proteinami, olejkami itp. Nie oznacza to jednak, że farbowanie nie wywiera na włosy żadnego negatywnego wpływu. Niestety – nawet najlepszy preparat do koloryzacji może poważnie nadwyrężyć kondycję naszych pasm. Dlatego też włosy farbowane wymagają szczególnego rodzaju pielęgnacji – tak, by zachowały zarówno zdrowy połysk, jak i kolor utrzymywał się jak najdłużej. Bardzo ważne, by wybrać kosmetyki przeznaczone specjalnie do włosów farbowanych.

Odżywki i maski.

Odpowiednie odżywki i maski pomagają domknąć łuski, tym samym zapobiegając nadmiernemu wypłukiwaniu koloru. Jednocześnie istotne jest, by kosmyki były odżywiane oraz nawilżane – koloryzacja może bowiem powodować okresowe przesuszenie pasm, ich elektryzowanie, puszenie się oraz ogólne trudności w układaniu. Dodatkowo łuskę włosa zamkniemy spłukując kosmetyki wodą w stosunkowo niskiej temperaturze. Maseczki należy stosować w zależności od naszych preferencji – po każdym myciu, lub raz w tygodniu. Można używać nie tylko preparatów gotowych, ale także samodzielnie wykonanych.

Płukanki i kosmetyki.

Kosmetykiem niewystarczająco docenianym pozostają również płukanki, zarówno te gotowe, jak i stworzone na bazie naturalnych składników (jak rumianek do jasnych pasm, liście orzechów lub kawa do włosów brązowych, herbata – dla wzmocnienia refleksów miedzianych). Pielęgnacja włosów farbowanych powinna sprowadzać się zarówno do odżywienia i wzmocnienia cebulek włosów, regeneracji końcówek, jak i dbałości o intensywność kolorów. W celu utrzymania wysokiego poziomu pigmentacji warto pomyśleć o tym, by nie farbować włosów bezpośrednio przed urlopem (promieniowanie UV, chlorowana lub morska woda niewątpliwie przyspieszą proces blaknięcia koloru i przesuszenia kosmyków).

TAGI: Zabiegi koloryzacji, odzywki, kosmetyki, odpowiednie odżywianie, wzmocnienie cebulek, farbowanie włosów.

PODZIEL SIĘ: