Koloryzacja włosów – jak dobrać kolor farby do włosów, by uzyskać naturalny efekt?

farby-do-wlosow

Dobrze dobrany kolor włosów ma bardzo duże znaczenie dla naszego całościowego wyglądu – jest w stanie nie tylko podkreślić naszą naturalną urodę, ale też dodać nam pewności siebie. Niestety, bardzo często efekt przeprowadzonej koloryzacji jest inny niż nasze wyobrażenia – nierzadko okazuje się, że uzyskany odcień włosów jest niezgodny z tym, co widzimy opakowaniu i przez to nie spełnia naszych oczekiwań. Jak zatem dobierać farby do włosów, by uzyskać naturalny efekt? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie środka do domowej koloryzacji!

Jak dobrać kolor włosów? Karnacja przede wszystkim!

Niestety, farbę do włosów nie zawsze możemy dobierać pod względem naszych osobistych upodobań – prawda jest taka, że nie w każdym kolorze włosów będzie nam “do twarzy”. Nawet jeśli wybrany odcień bardzo nam się spodobał na włosach u koleżanki lub na zdjęciu modelki w gazecie, nie możemy zapominać o tym, że nowy kolor należy przede wszystkim dopasować do tonacji naszej karnacji. Tylko w ten sposób możemy uzyskać naprawdę naturalny efekt koloryzacji.

Jaki jest Twój kolor karnacji?

Karnacja występuje zawsze w dwóch tonacjach – chłodnej oraz ciepłej – i pod tym względem warto dobrać odpowiednią farbę do włosów. Zasada w tym przypadku jest bardzo prosta – do ciepłych odcieni karnacji dobiera się farby w ciepłej tonacji kolorystycznej, zaś do chłodnych zdecydowanie zimniejsze kolory.

  • Panie o ciepłej urodzie, tzn. o skórze w kolorze żółtym lub pomarańczowym, będą wyglądać bardzo naturalnie w miodowych blondach, brązach o karmelowej lub czekoladowej poświacie, miedzianych rudościach oraz czerni z domieszką ciepłego brązu.
  • Chłodna uroda, czyli cera, która posiada lekko niebieskawy lub różowawy odcień, będzie dobrze prezentować się w platynowych i piaskowych blondach, orzechowych i kakaowych brązach, czerwonej rudości, a także w czerni z domieszką fioletu lub granatu.

Kolor włosów i kolor brwi – zgrany duet

Odpowiednie dostosowanie farby do włosów do koloru karnacji to już połowa sukcesu. Nie możemy jednak zapominać, że nowe włosy muszą też współgrać z kolorem naszych brwi – w innym przypadku możemy spodziewać się, że efekt koloryzacji będzie nieco przerysowany i może przypominać bardziej perukę niż naturalne włosy. Tutaj trzeba się kierować przede wszystkim zdrowym rozsądkiem – czarne włosy niekonieczne dobrze będą się prezentowały u blondynek, których brwi są niemalże białe, zaś brunetki o kruczoczarnych brwiach mogą wyglądać nieco sztucznie w kolorze intensywnej miedzi. Jeżeli jednak bardzo zależy nam na zaprezentowaniu się w wybranym kolorze, warto przemyśleć też zmianę koloru brwi np. poprzez zafarbowanie ich henną lub makijaż permanentny.

Farby do włosów – jak wybrać tę właściwą?

Farbowanie włosów to bardzo ważne wydarzenie – w końcu z wybranym przez nas kolorem włosów przyjdzie nam obcować przez kilka następnych tygodni. Dlatego musimy być pewne swojej decyzji.

  • Jeżeli mamy zaufanie do konkretnej marki, warto szukać odpowiedniego koloru farby do włosów w jej asortymencie. Jednak odpowiedni środek do koloryzacji najłatwiej znaleźć tam, gdzie znajduje się bogata paleta różnorodnych kolorów.
  • Do takich firm należy między innymi Garnier – marka, która posiada ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji farb oraz innych produktów do pielęgnacji włosów. W jej ofercie można znaleźć zarówno preparaty do koloryzacji trwałej, jak i półtrwałej w obfitej gamie kolorystycznej – dzięki temu dużo łatwiej jest dopasować kolor farby do swoich osobistych oczekiwań oraz potrzeb.
  • Przy zmianie koloru włosów warto polegać nie tylko na własnym guście, ale też panujących na świecie trendach – delikatne pasemka w wybranym odcieniu, efekt ombre czy naturalne refleksy na włosach – można uzyskać przy pomocy dostępnych na rynku kosmetycznym farb, maseczek, odżywek lub szamponów do włosów.

Więcej informacji oraz pełna oferta farb do włosów dostępna na stronie:

http://www.garnier.pl/koloryzacja/piekno/garnier

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: