Z krótkich długie, w jeden dzień

Marzenia o długich włosach można dziś spełnić znacznie szybciej, niż mogłoby się nam wydawać. Istnieje wiele metod przedłużania i zagęszczania włosów, a pośród bogatej oferty salonów kosmetycznych można wybrać takie rozwiązanie, które idealnie odpowiada naszym potrzebom i możliwościom finansowym.
Od pewnego już czasu, niemal stałą usługą licznych salonów kosmetyczno-fryzjerskich, stało się tzw. przedłużanie i zagęszczanie włosów. Zabieg ten polega na dopinaniu kosmyków lub pasm włosów do naszych własnych włosów. Metoda dopinania różni się w zależności od wykorzystywanych materiałów (naturalnych lub syntetycznych), a także przewidywanego okresu trwałości przygotowanej w taki sposób fryzury.
Panie które marzą o bujnej fryzurze na jeden wieczór nie muszą decydować się na trwały zabieg przedłużania włosów. W takim przypadku z powodzeniem można zastosować tzw. dopinki clip on, czyli pasma (zwykle syntetyczne), które przypinane są za pomocą specjalnych (niemal niewidocznych) klipsów. Przedłużone w ten sposób włosy można dowolnie upinać, a odpowiedni dobór odcienia sztucznych włosów do naturalnych, skutecznie eliminuje ryzyko stworzenia efektu „peruki”.
Innym rozwiązaniem jest trwałe dopięcie kosmyków włosów, które podpinane są tuż przy skórze do naturalnego włosa. Cały zabieg trwa kilka godzin, jednak pozwala uzyskać efekt jakim można cieszyć się przez około 3-4 miesiące, w zależności od naturalnego tempa wzrostu włosów.
Przed wykonaniem zabiegu trwałego przedłużania włosów, warto zapewnić sobie odpowiednią terapię wzmacniającą. Przyjmując preparaty farmakologiczne i stosując dietę dla mocnych i pięknych włosów, przygotujemy cebulki na dość inwazyjny dla nich zabieg. Nawet zastosowanie syntetycznych pasm (są znacznie lżejsze od naturalnych), to duże obciążenie dla cebulki włosowej. Wskazane jest także sprawdzenie renomy wybranego salonu i konieczność pamiętania o tym, że nie warto oszczędzać przy tego typu zabiegach kosmetycznych.

PODZIEL SIĘ: