Pielęgnacja włosów farbowanych – o czym należy pamiętać?

wlosy

Farbowane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Kilka cennych porad pozwoli utrzymać piękną fryzurę na długi czas.

Farbujemy włosy aby zmienić swój wygląd bądź ukryć siwiznę. Często nie podoba nam się nasz naturalny odcień i staramy się coś zmienić. Włosy farbowane są bardzo wymagające. Farby stosowane w koloryzacji często są zbyt silne dla struktury naszych włosów. Mimo, iż zawierają wszelkiego rodzaju olejki naturalne i składniki pielęgnacyjne, obciążają włosy i niszczą je. Każda koloryzacja ma wpływ na stan naszej fryzury.

Odpowiednie zabiegi

Przy włosach poddanych farbowaniu musimy pamiętać o niezbędnych zabiegach, które należy wykonywać codziennie. Rano i wieczorem musimy rozczesywać włosy dobraną o ich struktury szczotką bądź grzebieniem. Taką czynność wykonujemy zawsze przed umyciem. Do mycia głowy stosujmy letnią wodę, nigdy nie gorącą. Umyte włosy rozczesujemy delikatnie, aby ich nie uszkodzić. Nigdy nie pocieramy ich podczas suszenia ręcznikiem. Używając suszarki, stosujemy nawiew powietrza w kierunku od nasady po końcówki włosów.

Kosmetyki do włosów farbowanych

Włosy poddane koloryzacji zawsze będą osłabione. Właściwe kosmetyki, dedykowane włosom farbowanym dostarczą im niezbędnych składników. Nawilżą i wzmocnią włosy. Zawsze po umyciu głowy pamiętajmy o odżywce lub masce. Takie produkty pozwolą na dłużej utrzymać piękny kolor oraz blask. A my będziemy mogły dłużej cieszyć się lśniącymi i zdrowymi włosami.

Dieta bogata w oleje roślinne

wlosy

Włosy uwielbiają wszelkiego rodzaju oleje. Aby dodatkowo je odżywić stosujmy dietę bogatą w potrzebne składniki. Produkty takie jak orzechy, pestki dyni oraz ryby pozytywnie wpłyną nie tylko na nasze zdrowie ale także wygląd włosów farbowanych. Zbilansowana dieta sprawi, że włosy będą wyglądały zdrowo i jedwabiście gładko. Aby dobrać odpowiednią dietę możemy skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem.

Piękne i zdrowe włosy nawet po farbowaniu to przede wszystkim właściwa pielęgnacja, kosmetyki oraz dieta. Te elementy sprawią, że nasza fryzura zawsze będzie wyglądała wspaniale.

PODZIEL SIĘ: