Cienkie i łamliwe włosy po wakacjach? Dowiedz się, jak o nie zadbać!

Cienkie i łamliwe włosy po wakacjach
freestocks z Unsplash

Lato to czas beztroski, dobrej zabawy i radości. Silny wiatr, słońce i słona woda wpływa jednak niekorzystnie na naszą skórę, a przede wszystkim włosy. Jak poradzić sobie z ich niesfornością i jak naprawić to, co zniszczyły warunki atmosferyczne?

Włosy wypadające, suche i zniszczone – wybierz odpowiednie kosmetyki do ich pielęgnacji

Osłabienie włosów może objawić się na różne sposoby. Łamliwość, utrata blasku, nadmierne wypadanie – jeśli to zauważyłaś, nie zwlekaj i podejmij walkę o zdrowe i piękne włosy!

Codziennie każda z nas traci od 50 do 150 włosów. Jeśli ilość wypadających włosów utrzymuje się na tym poziomie, nie ma się czym martwić. Ale gdy na szczotce albo w wannie zauważysz więcej straconych włosów – nie zwlekaj i rozpocznij kurację na wypadające włosy!

Przede wszystkim przejrzyj półkę ze swoimi kosmetykami. Czy szampon jest wybrany odpowiednio do skóry głowy? Czy odżywka jest przeznaczona do Twojego rodzaju włosów? I czy przypadkiem nie nadużywasz suszarki, prostownicy, albo lokówki? Odpowiednio dobrane kosmetyki dobrej jakości trzeba też umiejętnie używać. Szampon należy nakładać na skórę głowy i delikatnie ją masując, pozwolić spływającej po włosach pianie je umyć. Odżywkę natomiast nakładamy na włosy, pomijając przy tym skórę głowy. Po umyciu i spłukaniu włosy delikatnie osuszamy ręcznikiem, nie trzemy i nie szarpiemy ich.

Zdrowe i piękne paznokcie osiągniesz dzięki zbilansowanej diecie

Włosy też należy wzmacniać od wewnątrz. Zdrowa dieta jest ważna dla prawidłowego działania całego organizmu. To, co jemy nie pozostaje bez znaczenia dla kondycji naszych włosów. Zadbajmy, by w naszej diecie nie zabrakło produktów bogatych w białko, żelazo, wapń, magnez i cynk, a także w witaminy, dzięki którym nasze włosy zyskają drugie życie.

Na naszych talerzach nie powinno zabraknąć kaszy jaglanej i gryczanej, ryb, pełnoziarnistego pieczywa, kakao, fasoli, suszonych moreli, czerwonego mięsa czy jajek. Uważajmy na duże ilości winogron, szczawiu, szpinaku, bananów, a cukrów prostych i fast foodów unikajmy, jak tylko się da.

Piękna skóra i zdrowe włosy – dzięki odpowiedniej suplementacji to się uda!

Wszystkie witaminy i minerały cechują się różną przyswajalnością, w zależności od produktów, w jakich je przyjmujemy. Przeanalizujmy nasz tryb życia – czy dobrze się wysypiamy? Czy unikamy stresu? Dostarczamy organizmowi odpowiednią dawkę ruchu? Jeśli mimo wszystko nie dajemy sobie rady ze zniszczonymi włosami czy łamiącymi się paznokciami, sięgnijmy po suplementy diety, dedykowane osobom właśnie z takimi problemami. Dzięki zdrowemu stylowi życia, odpowiednim kosmetykom i suplementom diety, Twoja skóra, włosy i paznokcie szybko odzyskają blask!

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: